Melandri doufá, že Kawasaki změní postoj k vývoji ZX-RR

Momentálně jen dodávají náhradní díly a provádí údržbu.
Marco Melandri doufá, že jeho druhé místo, které získal ve francouzské Grand Prix na okruhu v Le Mans, dokáže na vedení Kawasaki zapůsobit tak, aby pozměnili svůj přístup k podpoře jeho závodního motocyklu ZX-RR.

Italský jezdec získal pro svůj tým Hayate Racing druhé místo v teprve čtvrtém závodu sezony a dosáhl tak stejného výsledku, který se podařil továrnímu týmu Kawasaki za celou jejich existenci ve světovém šampionátu.

Melandri je nyní díky celkovému bodovému zisku třiačtyřiceti bodů na pátém místě průběžného hodnocení a je to vůbec nejvyšší počet bodů, který kdy předtím dokázal jezdec Kawasaki získat v prvních čtyřech kolech sezony.

Třiačtyřicet bodů také pro značku Kawasaki znamená, že v hodnocení výrobců je na čtvrtém místě před Suzuki a takové skóre jezdci pro Kawasaki v minulém roce nezískali ani v devíti kolech šampionátu.

Bohužel úspěšný vstup Hayate Racing do letošní sezony zatím nemá velký vliv na to, aby Kawasaki nějakým způsobem radikálně přehodnocovala svůj přístup k vývoji Melandriho ZX-RR. Momentálně jen pracuje na jeho údržbě a dodává náhradní díly.

Jediná možnost jak zlepšovat ZX-RR je tak na inženýrech týmu, kteří pracují na ladění nastavení stroje, u kterého dle jejich slov zatím nedokázali využít maximum z jeho potenciálu. Přesto Melandri s napětím očekává, co bude v testu po závodu v Barceloně.

„Výhodou je pro nás to, že nikdo nemůže hodně testovat, takže nedělají takové pokroky jako v minulosti,“ řekl Marco Melandri. „Můžeme možná stále zlepšovat motocykl jen v jeho nastavení, ale opravdu bych rád na Kawasaki prosadil, abych získal nějaké nové komponenty pro motocykl ziskem některých dalších dobrých výsledků.“

„Máme jednodenní test po dalším závodu v Barceloně. Opravdu nečekám, že získáme nějaké nové díly, ale doufám, že budou přemýšlet o něčem vhodném po stupních vítězů v posledním závodu,“ řekl Ital.

„Bylo pouze mým snem získat v letošním roce umístění na stupních vítězů, ale když jsem viděl jaké jsou před závodem povětrnostní podmínky bylo mi jasné, že to bude náročné a že musím tuto situaci využít k tomu, abych předvedl to nejlepší co umím,“ uvedl Melandri, kterému v minulém roce trvalo celých dvanáct závodů než s Ducati získal jednačtyřicet bodů.

Před závodem na domácí dráze v Mugellu Melandri uvedl: „Jel jsem tady svůj první závod 125ccm v italském šampionátu. Je to krásný okruh a jeden z nejlepších v celém šampionátu. Nikdy jsem tady v MotoGP nestál na stupních vítězů, takže jsem trošku zklamaný, ale chci zajet dobrý závod a hezky si na dráze zabojovat. Doufám, že budu v první desítce … . Potřebujeme se ještě zlepšit o sekundu, abychom dohnali vedoucí jezdce. Každou noc o tom sním!“

Pro Marca Melandriho druhé místo z Le Mans znamená to, že pouze on a Alexe Barros si dokázali na čtyřtaktních strojích třech různých výrobců dojet pro umístění na stupních vítězů a to od začátku třídy MotoGP v roce 2002.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře