Melandri má šanci bojovat s nejlepšími

Změnu strategie Hondy nasadit od začátku sezony pro všechny své jezdce stejné specifikace RC212V vítá Marco Melandri, který tak vidí svou šanci na návrat mezi špičku MotoGP.

Sedmadvacetiletý Ital má za sebou dvě těžká období, když se mu v roce 2008 vůbec nedařilo u tovární Ducati a o rok později dokonce řešil svou existenci v MotoGP poté, co Kawasaki stáhla svůj tovární tým.

Naštěstí dokázal velmi dobře zabojovat v sedle motocyklu Kawasaki Hayate Racing a jeho velmi dobré výkony v uplynulém roce mu znovu otevřely dveře k týmu Fausta Gresiniho, kde už v minulosti jednou závodil.

Pro letošní ročník světového šampionátu připravila Honda pro všechny své týmy stejné specifikace RC212V a jediným výrazným rozdílem mezi Melandriho a továrním strojem Pedrosy a Doviziosa je elektronika.

Marco Melandri si myslí, že tento krok Hondy je velmi důležitý pro další a hlavně rychlejší vývoj závodního prototypu, když řekl: „Skutečnost, že jsou motocykly stejné, bude výhodný pro Hondu.“

„Můžou získat zpětnou vazbu, data a přitom pracovat jen jedním směrem namísto tří nebo čtyř, jak tomu bylo v minulém roce,“ řekl Ital, kterému sice první test nevyšel dle jeho představ, ale to nic nemění na jeho vysoké motivaci.

Mistr světa čtvrtlitrové kubatury z roku 2002 a vicemistr světa MotoGP 2005 tak závěrem dodal: „Je to pro mě obrovská šance začít znovu a věřím si.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz