Melandri možná bude v Kataru testovat

Ital se má v testu rozhodnout, zda bude dál pokračovat nebo ne.
Už nějakou dobu se objevují informace o tom, že Marco Melandri přeci jenom v Kataru testovat bude. Dneska mu sice má začít plánovaný program v sérii Speedcar v Dubaji, který měl ukončit sobotním závodem, ale kdo ví, jak to všechno nakonec bude. Určitě by nebyl problém se přesunout z Dubaje do Kataru a tam si vyzkoušet, co Kawasaki může nabídnout pro tuto sezónu.

Melandri na rozdíl od svého bývalého týmového kolegy Johna Hopkinse projevil zájem pokračovat v MotoGP s motocykly Kawasaki i za cenu nižší finanční odměny, ale určitě za předpokladu, že budou disponovat konkurenceschopným kompletem.

Tento Italův požadavek nijak nepodpořil test nového modelu ZX-RR v Austrálii, kde se projevily určité jeho nedostatky a zdá se, že nebude o moc lepší než jeho předchůdce z roku 2008.

Kde je vlastně pravda si chce podle Motorcycle News v Kataru vyzkoušet Marco Melandri osobně. Zdroj z blízkosti italského jezdce pro MCN uvedl: „Úkolem je testovat v Kataru a potom se rozhodnout, zda má cenu v tom pokračovat. Je to logické, protože pokud Marco bude v Kataru tři sekundy za nejlepšími, pak bude lepší to stopnout. Nejsme velkými optimisty.“

„Marco akceptuje, že bude závodit, ale za předpokladu, že bude vše v pořádku. Pokud jde o to nasadit motocykl na startovní rošt jen proto, aby tam byl, tak je to škoda času.“

Všechny tyto zprávy nebyly zatím nikým ze zúčastněných oficiálně potvrzeny stejně, jako informace o tom, že nově vzniklý tým nebude používat v názvu značku Kawasaki a bude pod vedením technického ředitele Ichiro Yoda, kterému se podařilo získat zpátky mechaniky bývalého továrního týmu.

Nicméně zatím nikde nefiguruje jméno někdejšího manažera továrního týmu Kawasaki MotoGP Michaela Bartholemyho, od kterého se nyní očekává oficiální stanovisko k nově vzniklé situaci v ´kauze Kawasaki´, jen několik týdnů před začátkem šampionátu.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz