Melandri: Necítím se pod tlakem

Pro Marca Melandriho bude letošní sezona rozhodují z pohledu jeho další kariéry v top kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů, protože po roce u Ducati a Kawasaki teď absolutně nemá prostor pro chyby.

Melandriho návrat do Gresiniho týmu je určitě nadějí na lepší časy, ale první testy ukázaly, že nic nemusí být tak jednoduché jak na první pohled vypadá. Problémy, které nyní Itala trápí jsou až moc podobné těm, které nakonec připravily o místo v MotoGP Toniho Elíase.

Gresiniho letošní model RC212V je sice podobný továrním strojům, ale to byla i Elíasova ´tovární specifikace´ v minulém roce. V týmu má navíc Marca Simoncelliho, nováčka v MotoGP, který se zatím učí a s nastavením stroje svému zkušenějšímu krajanovi aspoň zatím tolik nepomůže.

Výsledkem je, že po druhém testu v Sepangu má na kontě třináctý čas a ztrátu téměř dvou sekund na nejrychlejšího Valentina Rossiho. „Pro mě to bude velmi důležitá sezona, protože mi je  sedmadvacet,“ uvedl pro Motorcycle News Marco Melandri.

„Nevím, zda je to má poslední příležitost, ale rozhodně si již nemůžu dovolit žádnou chybu. Necítím se pod tlakem a pokud teď nejsem dostatečně rychlý, nedělám si z toho hlavu, protože je to jen testování.“

„Mám stále velkou motivaci, protože jak víte, v posledních dvou letech to pro mě bylo náročné. Chci se vrátit na stupně vítězů a věřím si,“ řekl závěrem Marco Melandri, který v minulém roce šampionát ukončil na celkovém desátém místě.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz