Melandri si během nehody v Barceloně nic nezlomil

Má otoky na levé ruce a kotníku, ale pro Assen má být v pořádku.
V pondělním testu jezdců a týmů královské kubatury na katalánském okruhu v Montmelo havaroval Marco Melandri, když si snažil zlepšit svůj jedenáctý čas na kolo. Během jízdy dostal ´high-side´, velmi tvrdě dopadl na dráhu a svou Kawasaki ZX-RR totálně zničil.

Italský jezdec týmu Hayate Racing po nehodě trpěl závratěmi a krvácel z nosu. Okamžitě navštívil zdravotní středisko přímo na závodním okruhu, kde se po vyhodnocení rentgenových snímků neprokázalo, že by Melandri během pádu utrpěl nějakou zlomeninu.

Mluvčí týmu Hayate, ale poukázal na možné podezření, že v Melandriho kostech kotníku a levé ruky se můžou vyskytovat drobné praskliny. „Byla to velká nehoda a motocykl byl úplně zničený. Marco má velký otok na levé ruce a také na levém kotníku. Je možné, že v obou místech můžou být praskliny, ale není to nic vážného.“

„Utrpěl také velkou ránu do hlavy a minulou noc s ním v hotelu zůstal jeden člen týmu na pozorování. Předpokládáme, že pro závod v Assenu bude v pořádku.“

Marco Melandri je před Velkou cenou Nizozemí s padesáti body na sedmém místě v průběžném hodnocení šampionátu a po Colinu Edwardsovi je druhým nejlepším jezdcem na netovárním stroji.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.