Melandri spoléhá na deštivé počasí

V boxech San Carlo Hondy Gresini panovala rozdílná nálada. Marco Simoncelli byl se svým výkonem spokojen, ale Marco Melandri se nedokázal prosadit, protože znovu řešil staré problémy s brzděním.
Melandri spoléhá na deštivé počasí

V případě Gresiniho jezdců došlo ve srovnání s pátečním tréninkem ke zlepšení u Marca Simoncelliho a naopak k zhoršení Marca Melandriho, aspoň co se konečných pozic týče. Melandri dnes stačil na dvanáctý čas a to představuje start z čtvrté řady. Simoncelli zajel osmý čas a je na tom o něco lépe, protože třetí řada spolu s De Punietem a Bautistou určitě není špatnou výchozí pozicí.

„Podařilo se mi zajet rychlé kolo až v závěru,“ uvedl k výkonu v kvalifikaci Marco Simoncelli. „Škoda, že jsem už nestihl zajet další kolo, protože jinak bych stačil umazat dalších pár desetin a možná se posunul do druhé řady. Každopádně jsme před zítřejším závodem ve formě a teď už jen potřebujeme rozhodnout volbu pneumatiky.“

„Abych se přiznal, musíme ještě zjistit a vyřešit, proč tolik ztrácím v závěrečné části okruhu. Možná se budeme muset podívat na nastavení elektroniky a uvidíme, zda se nám podaří získat o trošku lepší přilnavost ve výjezdu ze zatáček,“ řekl Marco Simoncelli.

Marco Melandri nebyl svým výkonem v kvalifikaci nadšený, když řekl: „Další těžký trénink se stejnými problémy, jak po celou sezonu. Řešení se nám nepodařilo najít a potřebujeme pomoc od Hondy, pokud s tím máme v plánu něco udělat.“

„Ráno jsem měl horečku, ale díky lékařům Mobilní kliniky jsem byl pro kvalifikaci v pořádku. Mám naději, že zítra bude špatné počasí, což by mohlo závodní pole pěkně promíchat,“ uvedl závěrem Marco Melandri, jemuž se jeho kariéra v královské kubatuře pomalu krátí a určitě by se rád rozloučil nějakým hezkým výsledkem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře