Melandri: Takové rozhodnutí Kawasaki jsem nečekal

Jedná se však o pozitivní vývoj.
Japonská továrna Kawasaki včera nečekaně oznámila, že bude pokračovat v šampionátu MotoGP s jednou motorkou, kterou osedlá Marco Melandri. Italský jezdec přiznal, že byl první, koho tato zpráva zaskočila, ale samozřejmě je za takové řešení velmi rád.

"Také mě to překvapilo! Nečekal jsem to, protože ještě ve středu jsem měl zprávy, že se hledá jméno pro nový tým, takže tohle je všechno nové. Potřebuji trochu času, abych tomu porozuměl a dostal potvrzení od Japonců, protože mě nikdo z nich nekontaktoval," uvedl Melandri pro Sportsmediaset.

Italského jezdce tak v každém případě čekají testy v Kataru, kterých se původně chtěl zúčastnit, aby se rozhodl, jestli má smysl se současnou technikou vůbec pokračovat. To platí i nadále, Ital uvedl, že by odmítl závodit s motorkou, která by ztrácela tři sekundy na kolo. Teď je třeba ovšem vyřešit ještě další věci.

"Pojedu do Kataru, abych zjistil, jak je na tom motorka ve srovnání s konkurencí. Poté si musíme o tom všem promluvit. Ani nevíme, jak vyřešíme otázku mé první smlouvy a jak definujeme tu novou. Co se mě týče, tak já tam jedu prostě testovat," řekl Melandri.

Tovární podpora dává Melandrimu naději, že by nemusel být na startovním roštu pouze do počtu. I když byl ochoten závodit pro soukromý tým, rozhodnutí Kawasaki zůstat v MotoGP je pozitivní zpráva.

"Vybral jsem si Kawasaki, právě protože jsem chtěl jezdit s motorkou, kterou bych mohl upravit podle svých představ. Jezdit se soukromým týmem by nebylo snadné, ale byl jsem připraven to riziko podstoupit, protože jsem neměl co ztratit. Pokud je situace nyní taková, tak budeme moci na motorce trochu pracovat a počítat s alespoň minimálním vývojem, což nám určitě neublíží."

"Do Kataru jedu, abych také zjistil, jak je na tom motorka 2009 ve srovnání s modelem 2008. Asi to bude velký rozdíl, ale chci to sám zažít, abych ty pocity poznal sám a nemusel spoléhat na vyprávění ostatních," dodal Melandri.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz