Melandri z čtrnácté pozice na startu projel cílem sedmý

Ital je stále ve hře o celkové sedmé místo v šampionátu.
Body za sedmé místo ze závodu Velké ceny Austrálie dávají Marcu Melandrimu stále šanci, že letošní šampionát může zakončit na sedmé pozici, což by bylo pro něho a tým Hayate Racing skutečně parádním výkonem a obrovským zadostiučiněním.

Kawasaki ukončila vývoj jejich motocyklu ZX-RR těsně před prvním závodem sezony a týmoví inženýři jeho výkon ovlivňují pouze hledáním optimálního nastavení pro danou trať, což se jim vzhledem k dosaženým výsledkům skutečně daří.

Samozřejmě je tu také jezdec Hayate v podobě talentovaného Marca Melandriho a toto spojení v letošní sezoně nese své ovoce. Je to jenom to ´kdyby´ ale kdyby opravdu Kawasaki tento tým podporovala po celou sezonu, možná by se dočkali výsledku, který tak marně hledali v uplynulých letech.

Melandri do australské Grand Prix startoval z čtrnácté pozice, ale dokázal se probojovat k předním příčkám, aby svedl souboj s Andrea Dovoziosem o šesté místo. Tam úspěšný nebyl, ale hned další bitva následovala o sedmou pozici s Francouzem De Punietem, kde už Ital nic neponechal náhodě a jezdce LCR Hondy v závěru závodu třídy MotoGP porazil.

„Byl to velmi těžký závod,“ přiznal Melandri. „Ze začátku jsme byli všichni opravdu velmi blízko. Byla to početná skupina a my v ní bojovali. Po několika málo kolech bylo pro mě dost těžké jít tvrdě na brzdy, protože můj kontakt s motocyklem nebyl nejlepší, motorka byla nestabilní a Dovizioso tím získal převahu.“

„Snažil jsem se ho dojet, ale nešlo to a potom jsem si hodně zabojoval s Randym. Stále jsme se navzájem předjížděli a já tu bitvu nakonec vyhrál, takže to byl pro mě úspěch, protože jsem zajel velmi špatnou kvalifikaci. Doufám, že budu bojovat o sedmé místo v šampionátu,“ dodal Melandri.

K tomu bude mít příležitost již tento víkend v Malajsii, kde se pojede předposlední podnik sezony 2009 a Melandri se tam musí blýsknout velmi dobrým výkonem, aby získal převahu mezi jezdci v průběžném hodnocení, kde je nyní v druhé polovině první desítky rozdíl jen jeden jediný bod. Ital je nyní desátý a na kontě má rovných sto bodů.

„Tu dráhu mám rád,“ řekl k závodu na okruhu v Sepangu Melandri. „Je dobré, když máme teplejší podmínky, protože tak budeme možná o něco lepší v kvalifikaci. Potřebujeme mít dobrý začátek, ale závod to bude dlouhý pro jezdce i pneumatiky, takže v Malajsii to nebude nic jednoduchého.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.