Mika Kallio je rychlý, ale v kvalifikaci to zatím nedokáže prodat

Náhradník Espargaro si zvykal a zítra startuje třináctý.
Klepněte pro větší obrázekMika Kallio a Aleix Espargaro zajeli v šestnácté kvalifikaci sezony v pořadí dvanáctý a třináctý čas na kolo. Kallio ještě pár minut před koncem figuroval na desátém místě, ale v závěru kvalifikace se už nedokázal zlepšit a zítra bude do závodu startovat spolu s De Angelisem a Doviziosem z čtvrté řady.

„Vždy patříme mezi nejrychlejší ve všech jízdách, stejně tak v závodech, ale v posledních patnácti minutách kvalifikace nedokážeme získat pět desetin sekundy na naše soupeře,“ řekl Mika Kallio, jemuž patří dvanáctá pozice ve čtvrté řadě. „To je hodně složitá situace, protože se to děje téměř celou sezonu.“

„Každopádně si ohledně zítřejšího závodu těžkou hlavu nedělám, protože můj závodní rytmus je lepší než mají někteří jezdci na startovním roštu přede mnou. Pokud se nám podaří odstartovat stejně dobře jako naposledy v Austrálii, tak si tu můžeme vybojovat dobrý výsledek,“ uvedl závěrem finský jezdec satelitního týmu Ducati.

Aleix Espargaro je pravděpodobně objevem roku, aspoň neoficiálním, protože v třídě MotoGP pojede premiéru až v příštím roce. Pro Pramac už letos ve dvou závodech úspěšně závodil a v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie za sebou nechal Chrise Vermeulena, Marca Melandriho, Jamese Toselanda a Gabora Talmacsiho.

„Na motorce jsme dneska žádné velké změny nedělali a raději teď dávám přednost tomu motocykl lépe Klepněte pro větší obrázekpoznat a přizpůsobit mu tak svůj styl jízdy,“ řekl Aleix Espargaro, který v předposledním závodním víkendu sezony nahradil zraněného Niccola Canepu. „Nenarazili jsme přitom na žádné podstatné problémy. Motocykl je rychlý a dobře reaguje.“

„Možná mi chybí o něco větší důvěra v předek motocyklu, ale není to nic, co by mi dělalo nějaké velké starosti. To, co mi trošku starosti dělá jsou zdejší klimatické podmínky. Piji hodně vody a věřím, že mi to během dlouhého závodu pomůže udržet dobrou kondici,“ řekl závěrem Aleix Espargaro, jenž v příštím roce bude pravidelným jezdcem Pramacu spolu s Finem Kalliem.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz