Mika Kallio má zájem o místo u Monster Tech 3

Není jediný, protože o to samé usiluje dalších pět jezdců.
Klepněte pro větší obrázekO tom, že v současnosti patří Yamaha YZR-M1 mezi ty nejlepší stroje na závodní dráze není pochyb. Yamaha vede Pohár konstruktérů, tovární Fiat Yamaha je první v hodnocení týmů MotoGP a oba jejich jezdci Valentino Rossi a Jorge Lorezno drží první dvě pozice v průběžném hodnocení šampionátu.

Místo u továrního týmu Yamahy se může pro sezonu 2010 uvolnit jen v případě, že Jorge Lorenzo od týmu, kde prožil svou premiéru v královské kubatuře, odejde k jiné značce. Tato možnost tu stále existuje a všichni jsou tak díky tomu drženi v nejistotě, protože nikdo neví, co bude.

Valentino Rossi je pro Fiat Yamahu v příštím roce jasný, ale kdo by byl jeho případným novým týmovým kolegou je jen čirou spekulací. Zatím se sice u Yamahy smlouvy nepodpisují, ale intenzivně probíhají jednání a šéf satelitního týmu Yamahy Herve Poncharal si určitě nemůže na nedostatek zájmu o pozici jezdce u Monster Tech 3 stěžovat.

Každému z jezdců je více méně jasné, že s Yamahou mají šanci na dobré výkony během celé sezony, což je z pohledu jejich sponzorů určitě vítané. Proto je letos o jezdecké pozice v satelitním týmu Yamahy opravdu velký zájem. Oběma současným jezdcům Colinu Edwardsovi a Jamesi Toselandovi končí smlouva a Herve Poncharal si může vybírat.

V Brně hovořil šéf Monster Tech 3 s manažerem jezdce Mika Kallia. Finský talent jezdí u satelitního týmu Ducati svou první sezonu v MotoGP a od závodu v Brně dostal příležitost jet dokonce v továrním týmu Ducati, kde nahradil nemocného Casey Stonera. Smlouva s Pramac Racingem mu vyprší koncem roku a i když je velmi pravděpodobné, že s ním u Ducati počítají, finský jezdec chce zkusit štěstí u Yamahy.

Není ale jediný, kdo má zájem o místo v týmu Monster Tech 3. O to samé se samozřejmě snaží oba současní jezdci Colin Edwards a James Toseland, ale rovněž Randy De Puniet, Toni Elías nebo Chris Vermeulen. Jak to v satelitním týmu Yamahy nakonec vyřeší s jezdeckým obsazením svých dvou YZR-M1 se asi dozvíme, až bude jasné stanovisko Jorge Lorenza.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.