Mika Kallio mistrem závodění na ledě

Předsezonní část příprav finského jezdce královské kubatury MotoGP také spočívala v závodění na ledové dráze díky čemuž se udržoval v kondici a navíc si připsal dva národní tituly.

V období mezi oficiálním testem MotoGP v Malajsii a Kataru si Kallio znovu vyzkoušel své schopnosti motocyklového závodníka na ledovém povrchu, když se zúčastnil finského národního šampionátu závodů na ledě.

„Ohledně závodění na ledě je pro mě nejdůležitější to, že je to pro mě ten vůbec nejlepší trénink pro mou práci v MotoGP,“ uvedl Mika Kallio. „Jízda na ledě je něco úplně jiného než jízda po asfaltu, ale vyrovnaná konkurence pro mě byla skutečně velmi dobrá.“

Až letos dokázal po třech letech finský jezdec Pramac Racingu absolvovat kompletní sérii finského mistrovství, kde vyhrál osm závodů z celkových deseti a získal titul v třídě 250ccm a 400ccm.

„Před lety jsem již vyhrál pět finských titulů a teď mám další dva. Bylo by hezké jednou nabídnout ostatním jezdcům MotoGP šanci si vyzkoušet své schopnosti v tomto oblíbeném severském sportu!“ řekl závěrem Mika Kallio.

Mika Kallio na ledové dráze - video.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz