Mika Kallio není nadšený novým omezením tréninků

Trénink v pátek dopoledne zrušili a ostatní zkrátili na pětačtyřicet minut.
Klepněte pro větší obrázekZrušení pátečních dopoledních tréninků má za úkol snížit finanční náklady spojené s fungováním týmů v mistrovství světa silničních motocyklů. Nicméně má tento výrazný zásah v zaběhnutém systému šampionátu také vedlejší účinky, jenž pocítí zejména nováčci v jednotlivých kubaturách.

Nedostatek času na seznámení se s motocyklem, jeho přípravu a nastavení na příslušném závodním okruhu, bude zcela určitě jejich velkou nevýhodou. Jen v třídě MotoGP letos máme čtyři nové jezdce, kteří zkrácení přípravy na Velkou cenu rozhodně neuvítají s nadšením.

Jedním z nich je finský jezdec satelitní Ducati Mika Kallio. Ten loni závodil s čtvrtlitrovou KTM a v letošní sezoně má svou tolik očekávanou premiéru v královské kubatuře. Omezení pátečního tréninkového programu spolu se zkrácením délky tréninkových jízd z hodiny na pětačtyřicet minut, ale seveřan nevidí, jako úplně to nejlepší řešení.

Mika Kallio ve světovém šampionátu odjel svou první kompletní sezonu v roce 2002. V roce 2005 a 2006 se v celkovém hodnocení nejnižší kubatury umístil na druhém místě. V minulém roce se v sedle čtvrtlitrové KTM zúčastnil vyrovnané bitvy, kde se nakonec umístil na třetí pozici a přestoupil do MotoGP.

Dá se říct že finský jezdec Pramac Racingu není v šampionátu žádným nováčkem, ale přechod do jiné kubatury, změna značky motocyklu a prostředí si vždy žádá nějaký čas na přípravu. Změny v pravidlech už možná Kallio prozíravě očekával, když si během zimy pozval členy svého týmu k sobě do Finska, aby se tak všichni lépe poznali.

Přesto má Mika Kallio obavy, že začátek šampionátu nemusí být v jeho podání tak výrazný, když pro Motorcycle News uvedl: „Pro mě to nebude určitě dobré. Znám sice většinu okruhů, ale s tímto motocyklem máte pocit, že je každá dráha skoro nová. Je smutné, že zrušili v pátek dopolední trénink, protože potřebuji veškerý dostupný čas, abych se s okruhem seznámil.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz