Mika Kallio se zítra postaví na start jako desátý

Niccolo Canepa věří v dobrý výkon, ale startuje předposlední.
Klepněte pro větší obrázekPro Pramac Racing proběhla dnešní kvalifikace tak na padesát procent úspěšnosti. Vůbec se nedařilo Niccolo Canepovi, který se postaví na startovní rošt jako předposlední a to jen díky tomu, že poslední Gabor Talmacsi má najeto na Hondě opravdu jen minimum kilometrů.

Naopak konečně se dařilo finskému jezdci Mika Kalliovi, který si dneska dojel pro desátý nejlepší čas na kolo a navíc mohl klidně dosáhnout na třetí řadu nebýt v závěru kvalifikace na dráze hustého provozu a některých pomalejších jezdců.

„Nehledě na včerejší časy na kolo, které nebyly nejlepší jsme věděli, že je motocykl na tomto okruhu dostatečně konkurenceschopný a také tomu tak bylo,“ řekl dnes desátý Mika Kallio, který si zajistil velmi dobré umístění ve čtvrté řadě.

„Nebylo to dneska všechno perfektní, ale vzhledem k okolnostem můžeme být s dnešním výsledkem spokojeni. Myslím, že jsme mohli třetí řadu získat a byl jsem trošku zklamaný, když jsem o ni přišel v posledním kole jen o jednu desetinu sekundy. V každém případě to je nejlepší kvalifikace v sezoně a jsme s tím opravdu spokojeni,“ řekl závěrem Mika Kallio.

Niccolo Canepa neměl s okruhem v Barceloně velké zkušenosti a to se také projevilo na jeho výkonech v dosavadním průběhu příprav na Velkou cenu Katalánska. Ke svému výkonu Canepa uvedl: „Odpoledne nás zpomalily vysoké teploty. Neměli jsme stejnou úroveň přilnavosti jak tomu bylo dopoledne a musíme přijít na to proč.“

„Dnes dopoledne všechno fungovalo velmi dobře a věříme, že stejným způsobem tomu bude i v zítřejším závodu. Jak už jsem uvedl před příjezdem, zdejší dráhu mám hodně rád a jsem přesvědčen, že zítra můžu získat dobrý výsledek. Udělám pro to vše,“ řekl dnes osmnáctý Niccolo Canepa.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.