Mika Kallio si při tréninku zlomil nohu

Testovací jezdec KTM – Mika Kallio – si při tréninku na ledové dráze zlomil nohu. Nebude tedy moci testovat v Kataru.
Mika Kallio si při tréninku zlomil nohu

Osmatřicetiletý finský jezdec Mika Kallio, který je v současnosti testovacím jezdcem KTM, minulý týden trénoval ve Finsku na ledové dráze. V jednom místě ovšem Kallio nedobrzdil a vyjel mimo dráhu. Nehoda sice nevypadala nijak dramaticky, přesto si jezdec zlomil levou nohu. Video z nehody zveřejnil Kallio na svém Instagramu:

Video z nehody

Kromě videa přidal Kallio i podrobnější informace. „Když se zábavný den pokazí… Ani zkušený jezdec si nemůže dovolit ztratit koncentraci. A mnohdy se právě v takových zdánlivě nevinných situacích stane něco takového. Mám zlomenou holenní a lýtkovou kost a čeká mě operace. Odhadovaná doba zotavení je 7 až 8 týdnů.“

Oproti původnímu plánu bude katarský test MotoGP delší

Oproti původnímu plánu bude katarský test MotoGP delší

Už tento týden ovšem začíná testovací program v Kataru, což pro KTM znamená komplikaci. Kallio se kvůli zranění nemůže testu zúčastnit. Testovat tedy bude jen Dani Pedrosa.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.