Mika Kallio startuje dvanáctý, ale může překvapit

Přes dvě a půl sekundy ztrácí sedmnáctý Canepa na pole position.
Klepněte pro větší obrázekJezdci satelitního týmu Pramac Racing Mika Kallio a Niccolo Canepa získali v pořadí dvanácté a sedmnácté místo na startovním roštu a v zítřejším závodu je jejich úkolem získat ztracené pozice zpátky. Mika Kallio má na závodních pneumatikách dobrou rychlost a pokud se mu podaří najít recept na to, jakým způsobem dobře odstartovat, může klidně získat umístění v první desítce.

„Předpokládal jsem, že se dneska dostanu mezi prvních deset, ale bohužel to nevyšlo a jsem z toho trošku zklamaný,“ uvedl po skončení kvalifikace finský jezdec Mika Kallio. „Myslím, že bych dokázal jet klidně o půl sekundy rychleji, ale měl jsem problémy s předkem motocyklu, což mi neumožnilo na to víc zatlačit.“

„Zítra budeme muset upravit vyvážení motocyklu během zahřívacího tréninku a hned zjistíme, zda s motocyklem půjde jezdit snadněji. V každém případě se zdá, že na zítřek je jiná předpověď počasí než byla dneska a to by změnilo plány každému,“ řekl Kallio.

Pro Niccola Canepu patří okruh v Assenu k jeho oblíbeným, ale v dnešní kvalifikaci k němu nebyl moc laskavý. Ital v jedné ze zatáček spadnul a musel si dojít pro náhradní motocykl. Vzhledem k tomu, že do konce zbývalo málo času, nedokázal si svou pozici už do konce kvalifikace zlepšit.

„Bohužel mi motocykl podklouznul v nejdůležitější části kvalifikace a s druhým motocyklem mi zůstalo jen několik minut času, takže nebylo snadné si zlepšit výkon,“ řekl Niccolo Canepa, který dneska spadnul a musel si vyměnit motocykl.

„Snažil jsem se zajet lépe, ale zítra budeme muset startovat ze sedmnácté pozice. Situace je ve srovnání s včerejškem o dost lepší a pokusíme se v samotném závodu získat nějaké pozice zpátky,“ řekl Niccolo Canepa.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.