Mika Kallio už poznal, jak chutná pocit z vítězství v Motegi

Finský jezdec tam zvítězil v letech 2005, 2006 a 2007.
Klepněte pro větší obrázekLetošní Velká cena Japonska je jiná v tom, že proběhne na začátku sezony, jako druhý podnik v kalendáři závodů mistrovství světa silničních motocyklů. V minulých letech figuroval závod v Motegi až v závěru šampionátu a jeho výsledek byl někdy rozhodující, kdo v daném roce získá titul.

Mika Kallio přijíždí do Japonska s osmi body, jako druhý nejlepší jezdec Ducati. V Motegi má skvělou bilanci, protože tam dokázal třikrát zvítězit, ale jeho kolega Niccolo Canepa v Japonsku startuje bez jakýchkoliv zkušeností.

Mladému Italovi nezbývá nic jiného než, co možná nejlépe využít dvou volných tréninků, aby přišel na úskalí místní dráhy a mohl tak získat v kvalifikaci dobré místo na startovním roštu nedělní Velké ceny Japonska.

„V minulém roce se mi nepodařilo zajet dál než na pátou pozici, ale v mé stále zatím krátké kariéře mám na tento okruh určitě skvělé vzpomínky,“ uvedl finský jezdec Ducati Mika Kallio. „Dokázal jsem se tam postavit na nejvyšší stupeň pódia ve třech Velkých cenách. V roce 2007 v třídě 250ccm a v letech 2006 a 2005 v třídě 125ccm.“

„Určitě nebude snadné potvrdit tyto výsledky v mém premiérovém vystoupení v královské kubatuře, ale bez pochyb dám do toho maximum, abych se jim přiblížil, co možná nejvíce,“ řekl závěrem Kallio.

„Japonský víkend nezačal nejlépe, protože jsem si tady přivezl svůj Playstation, abych se co nejlépe naučil okruh v Motegi pomocí hry MotoGP, ale bohužel můj systém je jiný ve srovnání s tím, jaký používají tady a nemůžu ho tak využít,“ uvedl Niccolo Canepa, který s okruhem v japonské Motegi nemá žádné zkušenosti.

Klepněte pro větší obrázek„Z toho důvodu se budu muset zasvětit do tajů dráhy až během volných tréninků v pátek odpoledne a sobotu dopoledne. Škoda,“ řekl Canepa. „V každém případě z toho, co jsem viděl v televizi to nevypadá na technický okruh a to může pomoci novému jezdci, jako jsem já.“

„Začínat od základu není nikdy snadné, ale pokusím se zajet mnohem lépe ve srovnání s premiérou v Kataru, kde jsem nepodal příliš dobrý výkon,“ uvedl Niccolo Canepa.