Mika Kallio v Portugalsku nahradí Lecuonu

Iker Lecuona měl pozitivní test na koronavirus. V Portugalsku místo něj pojede zkušený finský jezdec Mika Kallio.
Mika Kallio v Portugalsku nahradí Lecuonu

První závod ve Valencii musel Iker Lecuona vynechat, protože se nacházel v karanténě. Koronavirem se totiž nakazil Lecuonův bratr a asistent v jedné osobě. Vzhledem k tomu, že Lecuona sdílí se svým bratrem byt, tak musel zůstat deset dní v karanténě, přestože on sám měl testy negativní.

Lecuona má koronavirus, ve Valencii nakonec nepojede

Lecuona má koronavirus, ve Valencii nakonec nepojede

Po posledním negativním testu na konci karantény odjel Lecuona do Valencie s tím, že se v sobotu vrátí na dráhu a pojede druhý závod ve Valencii. Nicméně po příjezdu do Valencie měl jezdec pozitivní test na koronavirus, takže se nakonec závodu zúčastnit nemohl.

Tento týden se jede poslední závod roku v Portugalsku a i tam nakonec bude Lecuona chybět. Nahradí jej zkušený finský závodník Mika Kallio. Fin naposledy jezdil v MotoGP v loňském roce, kdy v několika posledních závodech roku nahradil Johanna Zarca, který předčasně opustil tým KTM.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.