Mika Kallio v Portugalsku nahradí Lecuonu

Iker Lecuona měl pozitivní test na koronavirus. V Portugalsku místo něj pojede zkušený finský jezdec Mika Kallio.
Mika Kallio v Portugalsku nahradí Lecuonu

První závod ve Valencii musel Iker Lecuona vynechat, protože se nacházel v karanténě. Koronavirem se totiž nakazil Lecuonův bratr a asistent v jedné osobě. Vzhledem k tomu, že Lecuona sdílí se svým bratrem byt, tak musel zůstat deset dní v karanténě, přestože on sám měl testy negativní.

Lecuona má koronavirus, ve Valencii nakonec nepojede

Lecuona má koronavirus, ve Valencii nakonec nepojede

Po posledním negativním testu na konci karantény odjel Lecuona do Valencie s tím, že se v sobotu vrátí na dráhu a pojede druhý závod ve Valencii. Nicméně po příjezdu do Valencie měl jezdec pozitivní test na koronavirus, takže se nakonec závodu zúčastnit nemohl.

Tento týden se jede poslední závod roku v Portugalsku a i tam nakonec bude Lecuona chybět. Nahradí jej zkušený finský závodník Mika Kallio. Fin naposledy jezdil v MotoGP v loňském roce, kdy v několika posledních závodech roku nahradil Johanna Zarca, který předčasně opustil tým KTM.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz