Mika Kallio v roce 2010 pokračuje dál u Pramac Racingu

Čtyři poslední závody pro Itala Niccolo Canepu.
Klepněte pro větší obrázekStejně jako ostatní týmy světového šampionátu směřuje také Pramac Racing k čtrnáctému podniku sezony do Portugalska. Satelitní tým Ducati prodloužil smlouvu se svým finským jezdcem Mika Kalliem, což se po jeho vesměs pozitivních výkonech v dosavadní sezoně dalo očekávat.

K prodloužení smlouvy s Mika Kalliem šéf týmu Paolo Campinoti uvedl: „Jsme velmi rádi, že došlo k dohodě s Mikou a budeme tak společně pokračovat v další sezoně. V roce jeho premiéry v MotoGP získal některé pozitivní výkony a věříme, že se v příštím roce ještě může zlepšit.“

„Teď se musíme soustředit na závod v Portugalsku, kde očekávám pozitivní výsledky od obou jezdců. Niccolo ještě musí předvést svůj potenciál. Má k tomu poslední čtyři závody a my ho budeme co nejlépe podporovat, abychom mu dali ty nejlepší podmínky pro závodění,“ řekl šéf týmu Pramac Racing.

Mika Kallio ještě v loňském roce závodil v sedle čtvrtlitrového motocyklu rakouského výrobce KTM, ale přechod na italský motocykl Desmosedici MotoGP zvládl celkem dobře a díky tomu také získal místo v satelitním týmu Pramac Racing pro příští sezonu.

„Teď, když jsme se dohodli na příští sezoně se můžeme výhradně soustředit na svou práci na dráze,“ řekl spokojený Mika Kallio. „Jsem velmi rád, že můžu dál pokračovat s Pramac Racingem, Paolem Campinotim a Ducati a dodat kontinuitu tomuto projektu.“

„Tato sezona pokračuje pozitivním směrem, místy s lepšími výsledky, místy zase horšími, ale pokud uvážím, že je to moje premiérová sezona tak je to normální. Věříme, že budeme schopní se v příštím roce zlepšit.“

„Během tohoto víkendu budeme závodit v Estorilu, na dráze, která sice nepatří k mým oblíbeným, ale kde jsem dokázal vybojovat některé zajímavé výsledky,“ řekl Kallio, který v Estorilu loni skončil třetí a v nejnižší kubatuře si v minulosti dojel postupně pro všechny pozice na stupních vítězů.

Italský mladík Niccolo Canepa má před sebou poslední čtyři závody sezony a málem přišel i o tuto příležitost, když se vážně hovořilo o tom, že ho v závěru sezony vystřídá Aleix Espargaro. Jeho smlouva s Pramac Racingem ale byla jasně daná a tak k žádné změně nedošlo.

Klepněte pro větší obrázek„Jsem velmi rád, že budu po tak dlouhé přestávce opět na dráze,“ uvedl Niccolo Canepa. „Měl jsem tak nějaký čas k přemýšlení a zhodnocení své situace. Nyní jsem opravdu velmi motivovaný k tomu, abych se posledním čtyřem závodům sezony postavil čelem.“

„Znám dráhu v Estorilu velmi doře, protože jsem tam loni testoval a doufám, že mi to pomůže získat dobrý výsledek pro mě a pro můj tým. Musím oplatit důvěru, která byla do mě vložena a doufám, že se mi to v závěru sezony podaří,“ řekl Niccolo Canepa.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz