Mika Kallio zajel sedmý čas, ale má velký prostor pro zlepšení

Finský jezdec zatím hodně ztrácí v posledním sektoru.
Klepněte pro větší obrázekZačátek dnešního tréninku byl ve znamení deště, jeho závěrečná část pak byla slunečná a dráha téměř suchá. Na začátku měl Mika Kallio trošku problémy, ale postupem času našel potřebnou jistotu a první trénink ukončil na sedmém místě.

„Nezačali jsme nejlépe,“ řekl technický ředitel Pramac Racingu Fabiano Sterlacchini. „Připravili jsme dva různé režimy nastavení na našich motocyklech a vše se začalo dařit mnohem lépe až během jízdy na druhém motocyklu.“

„Snažili jsme se zaměřit na specifické vyvážení motocyklu a to nám pak umožnilo zlepšit si výsledky. V nejlepším kole Mika získal tři červené helmy, ale přišel o téměř půl sekundy v posledním sektoru. Pokud zítra zlepšíme nastavení motocyklu pro tuto poslední část okruhu, rozhodně si to užijeme,“ řekl závěrem Sterlacchini.

„Zahájit závodní víkend sedmým časem pro nás není zase tak špatné,“ uvedl Mika Kallio, nováček v letošním ročníku MotoGP, ale také vítěz závodu čtvrtlitrů z roku 2008 na okruhu v Doningtonu.

„Je to poprvé, kdy tady jedu na Ducati a věřím, že se zítra ještě můžeme zlepšit. Pořád ztrácíme nejvíce času v posledním sektoru. Zítra budeme muset studovat různá nastavení až do doby než v tomto sektoru získáme nějaký čas. Každopádně to byl dneska pro nás pozitivní den,“ uvedl závěrem finský jezdec Pramac Racingu Mika Kallio.

Niccolo Canepa začal trénink mnohem lépe, ale nedokázal až do konce udržet správný rytmus a nakonec se musel spokojit s poslední, tedy sedmnáctou pozicí ve výsledkové listině.
Klepněte pro větší obrázek
„Dnešní situace byla opravdu zvláštní a my neměli čas provést některá zlepšení na motocyklu v poslední části tréninku, když už byla dráha v podstatě suchá.“

„Rozhodně na mokrém povrchu dokážeme jet konzistentní časy a věřím, že se zítra dokážeme zlepšit na suché dráze,“ řekl závěrem italský mladík, který má v sobotu k dispozici dvě hodiny, aby si polepšil a získal mnohem výhodnější pozici na startovním roštu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře