Miller a Hanika jsou dva mladí a hladoví jezdci

Aki Ajo je spokojený s novými jezdci a je velmi spokojený i s prací, kterou předváděl jeho tým a KTM.
Miller a Hanika jsou dva mladí a hladoví jezdci

Tým Red Bull KTM Ajo se představil během testů v dobrém světle a se svými jezdci Jackem Millerem a Karlem Hanikou patřil mezi nejrychlejší. Po druhém oficiálním testu Moto3 minulý týden v Jerezu Aki Ajo analyzoval dosavadní testování se dvěma novými jezdci. Dodejme, že v Jerezu zajel nejrychlejší kolo Jack Miller a Karlovi Hanikovi patřil čtvrtý nejrychlejší čas během tří dnů v jižním Španělsku.

Jaké jsou Vaše pocity po testech v Almerii, Valencii a Jerezu před sezónou?

"Upřímně řečeno, myslím, že jsme dokončili tyto první tři týdny příprav v roce 2014 velmi dobře. Jsme velmi spokojeni s práce KTM, kterou odvedli přes zimu. Pracovali velmi tvrdě, povedlo se jim motocykl hodně zlepšit a my jsme jim za to velmi vděční. Inženýři KTM nám dodali mnoho součástí k vyzkoušení. Naplánovaný testovací harmonogram byl dokonalý. Myslím si, že tím, že pracujeme společně, jsme získali velmi dobré výsledky.

Musíme být velmi spokojení i s počasím, jaké bylo během testů, protože jsme na něj měli štěstí. V jiných zimních testech v minulých sezónách to bylo obtížné, abychom měli tři dny po sobě podmínky vhodné pro testování."

Motocykl KTM Moto3 v tomto roce: Je to evoluce loňského stroje nebo mluvíme o celkem jiném stroji?

"Ano, KTM je nový motocykl, i když je pravda, že změny oproti minulému roku nejsou tak velké jako ty, mezi roky 2012 a 2013. Chcete-li začít s tím jak vypadá, moc odlišností nenajdete. Nicméně je mnoho změn, které nejsou vidět, tam je velké zlepšení - zejména podvozek."

Red Bull KTM Ajo dokončil poslední test v Jerezu nejlepším časem zásluhou Millera a čtvrtým nejlepším pro Haniku. Očekávali jste, že začnete tímto způsobem nebo jste trochu překvapený?

"Myslel jsem, že by Jack Miller mohl předvádět skvělou práci s námi a KTM, ale nečekal jsem, že bude na takové vysoké úrovni. Jsem velmi spokojený s jeho přístupem, a to jak v garáži, tak na trati. Je velmi snadné s ním pracovat a získat výsledky, protože je velmi konzistentní a je vždy připraven dát rychlá kola.
Pokud jde o Karla Haniku, musíme mít na paměti, že je nováček a potřebuje čas. Mám ho rád, protože je klidný a dělá dobrou práci. Není snadné pro jezdce debutovat v mistrovství, když udělají tento krok. Za normálních okolností jsou testy zaměřeny pouze na seznámení s motocyklem a získání dobrého pocitu na něm. Místo toho je Karel velmi konzistentní, takže jezdí dlouhé výjezdy a snaží se neustále zlepšovat po boku svého týmu."

S těmito dvěma novými přírůstky provedl Red Bull KTM Ajo kompletní změnu jezdců. Mluvme nejprve o starší jezdci, Jack Miller. Fanoušci ho znají jen jako příjemného a přátelského chlapíka před kamerami, ale jaký je v garáži?

"V garáži je Jack je stále zábavný chlapík a přináší velmi dobrou atmosféru pro celý tým. Ale vážně, je to hladový a inteligentní talent, který má velkou budoucnost, pokud bude pokračovat stejným způsobem." 

Australský jezdec doposud nezaznamenal žádné vítězství ani jakékoliv umístění na stupních vítězů v mistrovství světa, je něco, co Vám vadí před vstupem do této sezóny?

"Ne, vůbec ne. Jeho způsob práce je velmi profesionální a on nám každý den ukazuje, že je velmi vděčný za tuto příležitost. Pracuje na 110%, aby co nejvíce zlepšil svoji šanci na dobrý výsledek.

A jeho týmový kolega , Karel Hanika?

"Hanika je také velmi hladový mladý talent. V posledních týdnech jsem viděl obrovské zlepšení v jeho práci. Možná ze začátku roku byl cítit příliš velký tlak, který na něho dolehl, pravděpodobně proto, co o něm říkají lidé. Přejít do Mistrovství světa je velmi velký skok. Musíte se hodně učit, ale byl jsem velmi překvapen, jak to zvládá. Výrazně se zlepšil v několika málo týdnech. Jsem si jist, že může odvádět velmi dobrou práci."

Co je jeho cílem v jeho první sezóně?

"Jen se učit."

V letošním roce bude mít každý jezdec o dva motory méně na celou sezónu. Jaký si myslíte, že to bude mít vliv na vás v šampionátu?

"Myslím, že se celkově moc nezmění od loňského roku. Všichni začínáme ze stejného základu. Je pravda, že budeme mít na začátku roku o dva motory méně, ale strach nemám, protože KTM vždy tvrdě pracovala na motorech a dělala zlepšení a to nejen z hlediska výkonu, ale i spolehlivosti."

Můžete po těchto prvních testech odhadovat vývoj během sezóny?

"Ne, to je příliš brzy. Máme tady ještě téměř měsíc do prvního závodu v Kataru. Teprve po tomto závodě můžeme začít analyzovat situaci."

zdroj: Red Bull KTM Ajo Motorsport

16:17 | Xavier Simeon přestupuje do MotoGP k týmu Avintia.
15:18 | Rossi prošel lékařskou prohlídkou a může zítra nastoupit do tréninku. Po 1. tréninku se definitivně rozhodne, zda b… odkaz
14:31 | Barbera a Baldassarri budou příští rok novými jezdci týmu Pons ve třídě Moto2.
20. září | Khairul Idham Pawi dnes slaví 19 let.
20. září | Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii.

Harmonogram

GP Aragonie, MotorLand Aragon
Pátek 22. září
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:10–15:55
Sobota 23. září
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 24. září    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Rossi má za sebou první test na motocyklu po zranění nohy

Rossi má za sebou první test na moto…

Poslední srpnový den si Rossi zlomil nohu. Včera se poprvé od nehody znovu posadil na motocykl. Testoval na okruhu v Misanu.

19.  9.  2017 |
Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

V sobotu se mnozí příznivci Angela Nieta sešli v Madridu, aby zde poctili tohoto nedávno zesnulého bývalého jezdce.

16.  9.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii

Valentino Rossi zkusí jet už v Arago…

Valentino Rossi testoval v pondělí a v úterý na okruhu v Misanu. Během dneška se mělo rozhodnout, zda Rossi pojede v Aragonii. A již je rozhodnuto. Rossi to zkusí.

20.  9.  2017 |
Byl zveřejněn předběžný kalendář pro rok 2018

Byl zveřejněn předběžný kalendář pro…

Dnes byl zveřejněn předběžný kalendář MotoGP pro rok 2018. Oproti letošnímu roku bude o jeden závod více. Nově se totiž do kalendáře přidalo Thajsko, kde se pojede 7. října 2018. Brněnský závod je naplánován na 5. srpna 2018. Nejistota panuje ohledně toho, na kterém okruhu se příští rok pojede GP Velké Británie. Rozhoduje se mezi okruhem Silverstone a Donington Park.

13.  9.  2017 |