Miller a Zarco chtěli v neděli závodit, Dovi údajně nebyl pozván na schůzi

Jack Miller a Johann Zarco byli pro, aby se v neděli závodilo. Někteří jezdci ovšem údajně nebyli na schůzi pozváni nebo se o ní dozvěděli až pozdě. Ducati tuto schůzi kritizuje.
Miller a Zarco chtěli v neděli závodit, Dovi údajně nebyl pozván na schůzi

Závody v Silverstone se kvůli dešti a stojaté vodě na okruhu stále oddalovaly, až nakonec došlo k jejich zrušení.

O zrušení bylo rozhodnuto těsně před pátou hodinou odpolední středoevropského letního času, ve Velké Británii tedy bylo kolem čtvrté hodiny odpolední. V době, kdy rozhodnutí padlo, už nepršelo. Dle názorů některých jezdců, by bylo reálné odjet všechny závody, pokud by se chvíli počkalo a závody se zkrátily.

Ohlasy po zrušených závodech ve Velké Británii

Ohlasy po zrušených závodech ve Velké Británii

Na schůzi jezdců, kterou si jezdci svolali, se ovšem rozhodlo, že se závody nepojedou. Z jezdců, kteří se schůze zúčastnili, chtěli závod odjet Jack Miller a Johann Zarco, ostatní však byli proti, takže byly závody nakonec zrušeny. Miller se domnívá, že jedním z důvodů, proč jezdci chtěli závod zrušit, bylo i Rabatovo sobotní zranění.

Ducati byla týmem, který byl pro možnost odložit závody až na pondělí. Tato varianta ovšem byla zamítnuta, což Ducati mrzí. Ducati navíc kritizuje schůzi jezdců, na níž padlo definitivní rozhodnutí o zrušení závodů. Nejde však o to, že by Ducati nesouhlasila s rozhodnutím závody zrušit. Poté, co byla zamítnuta možnost závodit v pondělí, Ducati hodnotí variantu zrušit závody jako správné rozhodnutí, protože bezpečnost je samozřejmě na prvním místě. Dle Ducati je ovšem problém v tom, že schůze nebyla oficiálně svolána. Někteří jezdci se totiž na schůzi nedostavili, protože údajně nevěděli, že se koná nebo se dostavili až v době, kdy v televizi uviděli, že se jezdci scházejí v kanceláři IRTA. Například Jorge Lorenzo se o schůzi dozvěděl od svého manažera, který to slyšel od Aleixe Espargara.

Zdroj: motorsport.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz