Miller má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí

Jack Miller v úterý podstoupil operaci pravého předloktí. Operace byla úspěšná. Jezdec by měl být schopen nastoupit do příštího závodu.

Po Velké ceně Dauhá Jack Miller potvrdil, že měl v obou katarských závodech problémy s nedostatečným prokrvením pravé ruky (tzv. kompartment syndrom), což je u motocyklových závodníků poměrně dost častý problém.

Jezdec tedy ihned po závodě odletěl do Barcelony a hned v úterý večer podstoupil operaci. Zákrok provedl Dr. Xavier Mir. Vše proběhlo v pořádku. Miller zůstane po operaci čtyřiadvacet hodin v nemocnici. Jakmile bude propuštěn do domácího ošetřování, bude moci začít s rehabilitací. Pokud vše půjde podle plánu, měl by být Miller schopen nastoupit do následujícího závodu v Portugalsku.

MotoGP: Velká cena Dauhá 

MotoGP: Velká cena Dauhá 

„Byla to krátká operace a proběhla velmi dobře,“ sdělil Miller po zákroku. „Nemůžu se dočkat, až zahájím rehabilitaci. Do příští Grand Prix v Portimão zbývá ještě deset dní. Pokud bude moje zotavování probíhat normálně, budu se moci vrátit na trať v Portugalsku, i když nebudu úplně ve své 100% kondici. Chci poděkovat doktoru Mirovi a celému jeho týmu z nemocnice Dexeus za veškerou péči, kterou mi poskytli,“ dodal Australan.

Shodou okolností stejnou operaci včera absolvoval také Iker Lecuona, ten byl ovšem operován ve Valencii a i v jeho případě proběhlo všechno dobře a lze předpokládat, že by v Portugalsku také mohl závodit.

Zdroj: Ducati, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.