Mir musí vynechat i Silverstone, nahradí jej Guintoli

Joan Mir, který se zranil při testech v Brně, ještě není zcela v pořádku. Bude muset vynechat i GP Velké Británie. Nahradí jej Sylvain Guintoli.
Mir musí vynechat i Silverstone, nahradí jej Guintoli

Joan Mir měl těžkou nehodu při testu v Brně na začátku srpna. Bezprostředně po nehodě byl převezen do nemocnice v Bohunicích, kde se potvrdilo zranění plic. Poté Mir odletěl do Barcelony, kde byl ještě několik dní hospitalizován. Jezdec Suzuki tedy musel vynechat závod v Rakousku, který se konal hned týden po GP České republiky.

Před několika dny absolvoval Mir další vyšetření. Vyšetření sice dopadla dobře, nicméně stav závodníkových plic ještě není stoprocentní a navíc kvůli několikatýdenní absenci tréninku není Mir ani v potřebné kondici, proto se lékaři rozhodli raději nic neuspěchat a start v Silverstonu mu nedoporučili.

MotoGP: Nejrychlejším mužem brněnského testu je Quartararo

MotoGP: Nejrychlejším mužem brněnského testu je Quartararo

„Nakonec nepojedu ani v Silverstonu, což je škoda, ale věci jsou takové, jaké jsou. Na prvním místě je moje zdraví,“ řekl jezdec. „Po nehodě jsem několik týdnů odpočíval, nejprve v nemocnici a pak doma. Už jsem začal s procházkami, ale po poslední prohlídce to vypadá, že ještě nejsem stoprocentně v pořádku, proto se lékaři rozhodli, že bude lepší ještě pokračovat v rehabilitaci,“ vysvětluje dále Mir. „Teď začnu trénovat o něco více, abych byl na příští závod v lepší fyzické kondici a abych nemusel návratem na motorku příliš riskovat,“ dodal Španěl.

Místo Joana Mira tento týden v Silverstonu pojede testovací jezdec Suzuki Sylvain Guintoli.

Zdroj: motogp.com, foto: Suzuki

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.