Miroslav Popov je osmým mužem evropského šampionátu

Nevýrazná kvalifikace, špatný start do závodu, stíhací jízda a chyba v závěru. Tak by se dalo shrnout vystoupení českého jezdce na mistrovství Evropy ve španělském Albacete. Osmé místo nakonec není tak zlé.
Miroslav Popov je osmým mužem evropského šampionátu

Jezdec týmu ElleGi Racing závodí v této sezoně v italském motocyklovém seriálu CIV, kde mu v kubatuře 125GP patří v celkovém pořadí průběžná pátá příčka. Proto dostal šanci bojovat s nejlepšími jezdci různých evropských seriálů o titul Mistra Evropy 2011. O tom, kdo titul získá, rozhoduje jeden jediný závod a ten Miroslavu Popovovi nevyšel podle představ.

Už když do Španělska jel, byl si vědom toho, že mu dráha v Albacete moc nesedí. A ukázalo se to hned v sobotní kvalifikaci. Až dvanáctý čas a čtvrtá řada na startu. To samozřejmě znamenalo, že v neděli musel Čech velmi dobře odstartovat, aby mu soupeři na čele nenávratně neodjeli.

A není divu, že k sobě byl Popov po kvalifikaci kritický. „Až na jednu drobnost z dnešního rána byla moje motorka stále velmi rychlá a z toho důvodu nejsem vůbec spokojen s výsledkem volných jízd. Hodně jsem se snažil, a i když je můj nejlepší čas o půl sekundy pomalejší, dojel jsem hodně daleko od prvních.“

„V závodě bude velmi důležitý dobrý start. A já musím hned na začátku získat to správné tempo, jinak si jezdci vpředu vytvoří velký náskok a pojedou si svůj vlastní závod beze mne,“ uvědomoval si v sobotu odpoledne Popov.

Klepněte pro větší obrázek

Bohužel start do závodu nejnižší kubatury mu nevyšel tak, jak plánoval a po prvním kole se dokonce propadl až na šestnáctou pozici. Jak už u něj ale bývá zvykem, rychle se zvedl, získal správný rytmus a postupně také ztracené pozice. Byla to nádherná stíhací jízda. V posledním kole byl dokonce šestý, jenže pár zatáček před cílem přišla chyba. Popov dostal highsider a měl co dělat, aby se na motorce vůbec udržel. Nakonec se to sice povedlo, o dvě místa se ale přeci jen propadl. Mezi jezdeckou elitou Evropy tak obsadil osmé místo.

„Další start, na který bude lepší zapomenout! Už ta čtvrtá řada nebyla nic moc," komentoval nedělní úvod závodu Miroslav Popov. "Navíc jsem ztratil další pozice a na konci prvního kola jsem jel šestnáctý. Pak jsem si postupně zlepšoval pozici až do předjetí jezdců Calia a Amata. Pár zatáček před cílem mi bohužel podklouzlo zadní kolo, riskoval jsem tím pád a konec závodu. Chci poděkovat celému týmu za jeho práci, protože motorka byla jednoduše perfektní a velmi rychlá."

"Jsem zklamaný, že jsem promarnil celý víkend ve volných jízdách, při kterých se mi nepodařilo dostatečně sladit s místní dráhou. Zároveň gratuluji svému bývalému kolegovi Fenatimu. Jel skvěle, přitom porazit Španěly nebylo vůbec jednoduché,“ řekl závěrem Popov.

Mistrovství Evropy, silniční motocykly - Albacete:

125GP

1. Romano Fenati (ITA, Gabrielli Racing, Aprilia)
2. Alex Rins (SPA, Catalunya Caixa Repsol, Derbi)
3. Niccolo Antonelli (ITA, Gabrilelli Racing, Aprilia)
...
8. Miroslav Popov (Team ElleGi Racing, Aprilia)

SUPERSTOCK 1000

1. Iván Silva (SPA, Kawasaki Palmeto PL)
2. Loris Baz (FRA, Kawasaki Palmeto PL)
3. Xavier Fores (SPA, Motorrad Competición BMW)
...
8. Michal Filla (CZE, BMW Invelt Team)

SUPERSPORT

1. Jordi Torres (SPA, Gigaset Mapfre Laglise)
2. Alex Schacht (DEN, Scacht Versa Aracing)
3. Jos Van Der AA (NED, Vice Versa Aracing)
...
10. Michal Prášek (CZE, Rohac&Fejta Motorcycle, Yamaha)
13. Jiří Klejch (CZE, Montaze Broz Racing Yamaha)


11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz