Místo zraněného Martina pojede v Jerezu Rabat

Jorge Martin se zranil minulou sobotu při těžkém pádu v Portugalsku. Pro závod v Jerezu ještě nebude připraven. Nahradí jej jeho krajan Tito Rabat.
Místo zraněného Martina pojede v Jerezu Rabat

Minulou sobotu měl Jorge Martin v Portugalsku velmi těžký pád. Jezdec při nehodě utrpěl silný úder do hlavy. Kromě toho si zlomil i několik kostí v ruce a v nohou.

Zlomené kosti bude nutné operovat. Vzhledem k tomu, že jezdec při nehodě dostal velkou ránu do hlavy, bylo rozhodnuto, že se operace odloží na středu, protože by celková anestezie mohla v dané situaci představovat zvýšené riziko.

MotoGP: Třetí trénink ovládl Quartararo, Martin měl velmi těžký pád

MotoGP: Třetí trénink ovládl Quartararo, Martin měl velmi těžký pád

Kdy přesně se bude Martin moci vrátit na závodní motorku, zatím není jisté. Uvidí se až po operaci. Jisté ovšem je, že do závodu v Jerezu nenastoupí. Místo něj pojede Tito Rabat, který letos jezdí závody Superbiků.

Obvykle sice zraněné jezdce na Ducati nahrazuje testovací jezdec Michele Pirro, ten má ale ve dnech 29. a 30. dubna na programu důležité testování v Mugellu, proto byl nakonec vybrán Rabat.

Zdroj a foto: Pramac Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz