Mokrá dráha nedovolila Haydenovi odvést plánovanou práci

Svůj nejlepší čas zajel Američan až v závěru nočního testu.
Klepněte pro větší obrázekPrvní den testu na pouštním okruhu v Kataru přerušil déšť! Po desetiminutovém silném lijáku vyvěsili červené vlajky a testování skoro po hodině přerušili. V té době už mělo několik jezdců na kontě pár najetých kol a Nicky Hayden k nim samozřejmě patřil.

Během jednadvacáté hodiny místního času Casey Stoner spolu s Valentinem Rossim jednali s pořadateli okruhu nejen ohledně deště, ale rovněž o kvalitě dráhy, která byla silně znečištěna nafoukaným pískem.

Testování o něco později znovu pokračovalo, ale Rossi, Lorenzo, Pedrosa, Capirossi a Stoner se rozhodli počkat na lepší povětrnostní podmínky v pondělí.

Nicky Hayden v neděli zajel jednatřicet kol a jako obyčejně tvrdě pracoval na testování nové elektroniky a nové vidlice motocyklu.

„Nikdy v životě jsem neviděl v Kataru pršet a ani jsem si nemyslel, že uvidím!“ uvedl Nicky Hayden po prvním testovacím dnu. „Museli jsme nějakou dobu strávit v garáži, protože i když se některé úseky dráhy vysušily, určité sekce zůstávaly ještě nějakou dobu mokré.“

„Podmínky na dráze byly záludné a neměli jsme potřebnou zpětnou vazbu, což znamenalo, že jsme nemohli odvést práci, kterou jsme plánovali,“ prozradil Hayden a závěrem dodal: „Máme k vyzkoušení pár různých věcí, takže doufejme, že zítra bude lepší počasí, abychom už mohli něco udělat.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz