Montáže Brož RT – nevzdáme se!

Montáže Brož RT dnes na Automotodromu v Brně absolvoval premiéru v závodě Moto2, přestože s výsledkem není nikdo v týmu spokojen, je slyšet jednotný hlas – nevzdáme se!
Montáže Brož RT – nevzdáme se!

Velkou premiéru dnes absolvoval východočeský tým Montáže Brož Racing, který na Masarykově okruhu v Brně nastoupil k bwin Grand Prix České republiky kategorie Moto2. Během prvních dvou dní tým ve volných trénincích a jedné kvalifikaci, hledal optimální nastavení pérování, ale také řešil technický problém s elektronikou ovládání motoru. Do dnešního zahřívacího tréninku tým nastoupil s další úpravou nastavení podvozku, což se ukázalo jako pozitivní krok kupředu, když Gino Rea zajel s motocyklem FTR lepší čas, jak v sobotní kvalifikaci. Bohužel opět se vrátily problémy s elektronikou, které byly také důvodem předčasného konce v samotném závodě. Do něj britský závodník českého týmu dobře odstartoval, bohužel v sedmém kole musel nedobrovolně svou snahu o co nejlepší výsledek ukončit.

Před týmem je nyní několik dní volna, během kterých se bude pracovat na motocyklu, ale během kterých se také musí celý Montáže Brož Racing Team přesunout na okruh Silverstone ve Velké Británii, kde již příští víkend pokračuje letošní Mistrovství světa silničních motocyklů.

 Klepněte pro větší obrázek

Gino Rea:

„Bohužel nás v závodě zastavila technická závada. Samozřejmě s tím nejsme spokojeni, ale takové věci se při závodech stávají. Doufám, že se podaří rychle odstranit problémy s elektronikou a já si následně při domácím závodě v Silverstone spravím chuť.“

Jiří Brož, manažer a majitel týmu:

„Do ranního warm upu jsme vyrazili s pozměněným nastavením podvozku a s mnoho novými díly v elektronice motoru, kde jsme vyměnili spoustu věcí, ale i celé části kabeláže. Všechny změny se ukázaly jako pozitivní krok kupředu, protože Gino dokázal zajet lepší čas, jak ve včerejší kvalifikaci. Doufali jsme tedy, že tohle je cesta správným směrem. Do závodu se mu povedlo dobře odstartovat. Během úvodních kol se pohyboval na 26. až 28. pozici a všichni jsme věřili, že s přibývajícími koly přijde i postup vzhůru výsledkovou listinou. Bohužel v průběhu sedmého kola jsme museli odstoupit kvůli poruše elektroniky. Náš první závod v Moto2 jsme tedy nedojeli pro technickou závadu. Nikdo nemohl čekat, že do tohoto šampionátu vstoupíme a hned budeme jezdit na bodech, i když je to samozřejmě tajné přání celého týmu. Závodíme proti týmům, které zde fungují spoustu let a mají špičkovou techniku. Máme týden na to, abychom motocykl vylepšili a do dalších závodů nastoupili opět maximálně připraveni. Celý tým zde tvrdě pracoval a já mu za to děkuji, stejně jako děkuji našim partnerům za jejich podporu.“


23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
22. března | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz