Morbidelli se přesouvá k týmu Pramac Racing

Morbidelli se přesouvá k týmu Pramac Racing

Tým Pramac Racing včera oficiálně oznámil, že se k nim v roce 2024 připojí Franco Morbidelli, který aktuálně jezdí na Yamaze.

Už od začátku srpna bylo jasné, že u Yamahy pro Morbidelliho příští rok místo nebude, protože novým týmovým kolegou Fabia Quartarara se stane Alex Rins. Franco Morbidelli se po oznámení ukončení spolupráce s Yamahou netajil tím, že by rád jel u týmu Pramac Racing. A tak to nakonec i bude. Tým Prima Pramac Racing tento týden oficiálně oznámil, že Franco Morbidelli podepsal smlouvu s Ducati a že v roce 2024 pojede u týmu Pramac Racing po boku Jorge Martina na stroji Desmosedici GP24.

 „Jsem velmi šťastný, že se k nám Franco v roce 2024 připojí,“ sdělil Paolo Campinoti, šéf týmu Prima Pramac Racing. „Mám s ním vynikající vztah. Při mnoha příležitostech se ukázal jako šampion. Jsem si jistý, že v našem týmu najde ty správné podmínky pro návrat do bojů o pozice, které si zaslouží,“ dodal Campinoti.

 „Je pro mě ctí, že mám příležitost pracovat s šampionem, jako je Franco,“ řekl Gino Borsoi, manažer týmu Prima Pramac Racing. „Velmi v něj a v jeho talent věřím. Jsem si jistý, že se v našem týmu bude cítit velmi dobře a že společně budeme schopni dosáhnout skvělých výsledků,“ pravil dále Borsoi.

 „Je pro nás potěšením přivítat Franca Morbidelliho v našem továrně podporovaném týmu Pramac Racing, kde bude příští rok jezdit na oficiální GP Desmosedici,“ uvedl Luigi Dall'Igna, generální ředitel Ducati Corse. „Franco je velmi talentovaný a zkušený jezdec a při více než jedné příležitosti ukázal, že je silný a rychlý. Není náhoda, že v roce 2020 byl vicemistrem světa v MotoGP a vyhrál tři GP. Jsme přesvědčeni, že společně s týmem Prima Pramac Racing a díky naší podpoře dokáže naplno předvést svůj potenciál,“ uzavřel Dall'Igna.

Zdroj: Prima Pramac Racing, foto: Yamaha

Doporučujeme

Články odjinud