Morbidelli si koncem roku zkusí osmihodinovku v Sepangu

Ital Franco Morbidelli se letos v prosinci zúčastní vytrvalostního závodu mistrovství světa FIM EWC, který se pojede na okruhu v Sepangu.
Morbidelli si koncem roku zkusí osmihodinovku v Sepangu

Franco Morbidelli je nyní jezdcem týmu Petronas Yamaha SRT v MotoGP. A zahálet rozhodně nebude ani o zimní přestávce, protože se ve dnech 13. až 15. prosince 2019 zúčastní vytrvalostního závodu mistrovství světa FIM Endurance World Championship. Osmihodinový závod se pojede v Sepangu.

Morbidelli bude součástí tříčlenné sestavy. Spolu s ním pojedou Hafizh Syahrin a Michael van der Mark. Syahrin nyní stejně jako Morbidelli jezdí ve třídě MotoGP. Michael van der Mark je jezdcem WSBK a s vytrvalostními závody již má hodně zkušeností, čtyřikrát vyhrál osmihodinovku v Suzuce. Jezdci pojedou s Yamahou YZF-R1.

„Jsem zvědavý, jak mi bude vyhovovat formát vytrvalostních závodů, a opravdu se na to těším,“ prozradil Morbidelli. „Je to úplně něco jiného a zajímavého. Když mě Razlan požádal, abych se zúčastnil, řekl jsem si, proč ne. Kombinace Yamahy a Sepang Racing Teamu znamená, že by to měl být silný tým. Navíc bude pěkné znovu závodit s produkční motorkou. Jízda na motorce je vždy dobrá pro udržení kondice, takže je hezké mít možnost závodit v prosinci. Už jsem trénoval s YZF-R1, takže mám představu a vím, co očekávat, ale jsem si jistý, že vytrvalostní superbike bude velmi odlišný. Možná se z cesty pokusím vytěžit maximum a rovnou si udělám dovolenou v Malajsii, “ dodal Morbidelli.

 Zdroj a foto: Petronas Yamaha SRT

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:17 | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
16:09 | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
15:58 | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
15:51 | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz
15:49 | Trénink třídy Moto2 byl přerušen kvůli nečistotách na dráze, které se tam dostaly po pádu Edgara Ponse. Jezdec je v pořádku. odkaz