Morbidelli si zranil koleno, v Assenu nepojede - aktualizováno

Franco Morbidelli si včera při tréninku zranil koleno. Kvůli zranění bude muset vynechat závod v Assenu, který se jede už tento týden.

Aktualizace: Zraněného Morbidelliho v Assenu nahradí Garrett Gerloff.

Tým Petronas Yamaha SRT potvrdil, že loňský vicemistr světa - Franco Morbidelli - bude muset vynechat závod v Assenu, který se jede už o tomto  víkendu. Ital si v úterý při tréninku poranil koleno.

Určité potíže s kolenem trápí Morbidelliho dlouhodobě a letos před závodem v Le Mans si jezdec potíže s kolenem ještě zhoršil, když upadl při nácviku výměny motorek. A nyní přišlo další zranění.

V tuto chvíli je jisté pouze to, že závod v Assenu Morbidelli vynechá, ale přesnější zprávy o způsobu léčby a době rekonvalescence nejsou zatím k dispozici. Po Assenu následuje letní přestávka, takže jezdec bude mít zhruba měsíc čas na to, aby se zotavil před prvním rakouským závodem, který je na programu začátkem srpna.

Co se týče případné náhrady za Morbidelliho v Assenu, tak Yamaha má k dispozici testovacího jezdce Crutchlowa, ale zatím nebylo oznámeno, zda tým Petronas náhradníka povolá.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře