Moto FGR - Na úvod sezóny jsme se svezli v Brně

Náš tým MOTO FGR se vydal po komplikovaném začátku sezóny kvůli počasí na úvodní závod evropského poháru CEMC.
Moto FGR - Na úvod sezóny jsme se svezli v Brně

Dva naplánované testovací turnusy na Pannoniaringu a Slovakiaringu byly zrušeny kvůli počasí, takže jsme museli vzít zavděk dvou dnům testování v Mostě a jednomu v Brně. To není příliš vzhedem k tomu, že náš jezdec, Láďa Chmelík, jede letos na motocyklu specifikace MOTO 3 prvně.

Klepněte pro větší obrázek

Již úvodní den v Mostě se velmi rychle s motocyklem FGR sžil a časy šly výrazně dolů. Bohužel druhý den ovlivnil test vítr, když Láďa nebyl schopen zařadit na cílovce šestý převodový stupeň. Na testu v Brně jsme se dostali během pěti krátkých tréninků na čas 2.15 a nastavili jsme motocykl na víkendový dvojzávod. Pořadatel avizoval 31 motocyklů na startovním roštu, ale nenapadlo nás, že většina z nich budou staré dobré dvěstěpadesátky. Láďa měl tak "konkurenci" v sedmi motocyklech objemu 125 ccm. Kvalifikaci suverénně ovládl a tým čekal, jak pořadatel vyřeší start dvou rozdílných tříd. V prvních řadách stáli jezdci s obsahem 250 ccm a za nimi motocykly specifikace 125 a MOTO 3, které startovali s dvaceti vteřinovým odstupem. Dopolední i odpolední závod se vyvíjel téměř v totožném rytmu. Láďa odstartoval ve své kategorii jako první a začala stíhací jízda za silnějšími motocykly. Postupně začal předjíždět jeden motocykl za druhým, až se dostal po předjetí dvaceti motocyklů na celkové čtvrté místo. Svojí kategorii suverénně ovládl a připsal si tak double. Předpokládaná konkurence sice nedorazila, ale vítězství se vždy počítá. Tým se tak logicky rozhodl účastnit se závodů německého mistrovství IDM, kde nás za tři týdny čeká zcela neznámá a nebezpečná trať v belgickém Zolderu.

Klepněte pro větší obrázek

Ladislav Chmelík, jezdec:
"Tento závodní víkend jsem bral spíše jako testování. Potom, co jsme se dozvěděli, že je přihlášeno 31 jezdců, jsme se rozhodli jet na šampionát CEMC. Po vyjetí do první kvalifikace jsme ale zjistili, že ve třídě Moto3 startujeme pouze dva a celkově v počtu osmi. Začali jsme se tedy spíše soustředit na nastavování podvozku a práci s elektronikou, protože ten druhý soupeř na mě ztrácel přes 7 sekund, tedy bylo jasné, že v závodě spolu nepojedeme. Startovali jsme společně s dvoutaktní třídou 250ccm a 500ccm, ale s dvacetisekundovou ztrátou. Oba starty do závodu se mi povedly, pak začala stíhací jízda, oba závody jsem dokončil celkově 4. Pozitivní na tomto víkendu bylo, že jsem každým tréninkem zrychloval, ale čeká nás ještě kus práce, pokud budeme chtít žádat o divokou kartu. Chci poděkovat celému týmu, především mechanikům a všem, co mi pomáhají. Za tři týdny bychom se měli přemístit do Belgie na IDM".

Klepněte pro větší obrázek

Miroslav Felgr, majitel týmu:

"Po půl roce jsem se na závodní víkend těšil. Všechny kategorie až na naší byly slušně obsazené. Tento víkend jsme pojali především jako testovací s cílem najet co nejvíce kol a porovnat ty nejrychlejší s naším loňským závodníkem Jasperem Iwemou. Nejlepší čas v závodě 2.14.3 nelze brát, protože Láďa předjížděl v každém kole mnoho jezdců, kteří mu to na rovinkách vraceli. Podle dat by však bylo optimální kolo ve velmi slušném čase. Láďa se na našem motocyklu rychle učí, proto věřím, že budeme na německém mistráku atakovat v každém závodě pódiová umístění. Technika již dovoluje neomezené možnosti a stažená data nás posunula zase o kousíček dál. 

Klepněte pro větší obrázek23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
22. března | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz