Moto2 bude na Sachsenringu adrenalinová záležitost

Pro jezdce a týmy střední kubatury Moto2 je víkendová německá Grand Prix posledním podnikem před letní přestávkou, další závod absolvují až v polovině srpna.

Závod na východoněmeckém okruhu v Sachsenrigu je osmým z celkového počtu sedmnácti Grand Prix, které v letošním roce jezdci šestistovek premiérově absolvují. Po závodu v Katalánsku, kde došlo k další hromadné nehodě, ale budou muset v Německu velmi dobře odhadnout své síly, protože to už v případě čtyřicítky nabuzených závodníků začíná být až příliš nebezpečné.

Vedoucí pozici si drží Toni Elías z Gresiniho týmu Moto2. Věřte nebo ne, ale Španěl je jediným jezdcem střední kubatury, který dokázal bodovat ve všech sedmi závodech sezony, takže perfektní výkon, zasloužené vedení, ale přesto bude muset zabrat, protože už sedmnáct bodů za ním je zástupce týmu Interwetten Moriwaki.

Thomas Lüthi zvládl sérii tří závodů v řadě fantasticky a to ho vyneslo na průběžnou druhou příčku. Švýcar i přes špatný zdravotní stav dokázal v Británii a Katalánsku obsadit druhé místo a v holandském Assenu bodovat třetím místem. Takové výkony kdyby podával loni, tak je dnes v MotoGP. Nicméně spolu s Elíasem mají tímto směrem velmi dobře našlápnuto.

Na třetím místě je ze sedmasedmdesáti body Julián Simón z Mapfre Aspar. Úřadující mistr světa nejnižší kubatury zvládl přechod na šestistovku velmi dobře a poté, co získal podvozek Suter znovu dokazuje, že je to velmi talentovaný závodník.

Jeden bod za Španělem je v této chvíli Japonec Tomizawa z týmu Technomag-CIP, kterému se po vítězství v Kataru a druhém místě z Jerezu v poslední době tolik nedaří. Ve dvou závodech nebodoval a to se zákonitě promítlo do jeho postavení mezi elitou Moto2. Nicméně neztrácí zase tolik a určitě o něm ještě uslyšíme.

Pátá příčka a Andrea Iannone z Fimmco Speed Up. Ital si v Katalánsku vypil kalich hořkosti až skoro do dna, protože v závodu vedl, ale jen díky předjetí ve žluté fázi a po neuposlechnutí příkazu nechat se předjet Takahašim, musel za trest projet boxovou uličkou. Nakonec získal tři body, takže úplně s prázdnou neodjel.

Šesté místo patří Simone Corsimu, sedmé Julesi Cluzelovi, osmý je vítěz katalánské Grand Prix Juki Takahaši z Tech 3, devátý Sergio Gadea z Tenerife Pons a první desítku uzavírá Gábor Talmácsi, týmový kolega Iannoneho z Fimmco Speed Up.

Český závodník Cardion AB Motoracing Karel Abraham po fantastickém čtvrtém místě z Barcelony poskočil v průběžném pořadí na patnáctou příčku a můžeme se těšit, co nám brněnský jezdec předvede tentokrát. Motorka mu evidentně sedí a dokáže být rychlý o začátku závodního víkendu, což mu dává celkem dobrý prostor pro úspěšnou kvalifikaci.

Lukáši Peškovi z Matteoni CP Racing se zase tolik nedaří. V této fázi mistrovství je osmadvacátý a doufejme, že od víkendového závodu na Sachsenringu utne smůlu, která ho v poslední době provází a zajede výsledek ke spokojenosti své, týmu a všech svých fanoušků.


12:43 | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
9:07 | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz
31. července | Tři závody dnes sice byly definitivně zrušeny, ale na 22. listopadu se přidá nový závod. Kde se tento závod pojede, bude zveřejněno později.
31. července | Závody v Argentině, Thajsku a Malajsii jsou pro letošek definitivně zrušeny.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 31 let. odkaz