Moto2 bude testovat ve Valencii

Příští týden je na programu test nižších kubatur Moto2 a 125ccm na dráze katalánského okruhu v Montmeló, kde přijede většina jezdců startovní listiny pro sezonu 2010.

Ve dnech sedmnáctého až devatenáctého února bude v Barceloně testovat dvaačtyřicet jezdců, což je maximální povolený počet pro tento závodní okruh.

Nebude chybět dvojice od Asparu Julian Simon a Mike Di Meglio, kteří si už šestistovku vyzkoušeli během zimní přípravy stejně jako Axel Pons a Sergio Gadea z Pons Kalex a Yuki Takahashi a Raffaele De Rosa z Tech 3 Moto2.

V Montmeló bude také testovat Gábor Talmácsi v barvách týmu Speed Up, Joan Olivé a Kenny Noyes z týmu Antonia Banderase Jack&Jones, dvojice G22 HilidayGym Fonsi Nieto a Yannic Guerra nebo Blusens-STX s Mashelem Al Naimim a Yonny Hernándezem.

Mezi jezdci, kteří do Barcelony nepřijedou jsou závodníci Scot Racingu Alex De Angelis a Niccolo Canepa nebo Mattia Pasini z JiR Scot Moto2. Toni Elías také nebude testovat, ale jak uvedl do Barcelony se přijede podívat, jak je na tom jeho budoucí konkurence.

Skutečný srovnávací test ale proběhne ve dnech prvního až třetího března ve Valencii, protože teprve tam budou mít všechny týmy k dispozici 600ccm oficiální motorové jednotky Honda.

Společně s jezdci Moto2 budou také testovat zástupci nejnižší kubatury do 125ccm. Do Barcelony například přijede Bradley Smith a Nicolas Terol z Bancaja Aspar nebo Pol Espargaró a Sandro Cortese z Red Bull Ajo Motorsport.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz