Moto2: Do domácího závodu se jako první vydá Morbidelli

Franco Morbidelli si před svým domácím publikem zajistil start z první pozice. Na druhé místo se zařadil jeho kolega Alex Marquez. První řadu doplní Mattia Pasini.

Franco Morbidelli přijel do Mugella jako vedoucí muž šampionátu prostřední kubatury. Na svém kontě má sto bodů a před domácím publikem by si jistě rád připsal dalších pětadvacet za vítězství. V kvalifikaci se mu podařilo zajistit si první startovní místo. Hned vedle něj se postaví jeho týmový kolega Alex Márquez, který zaostal o 0,036 s. Mladší z bratrů Márquezových je (zatím) jediným jezdcem spolu s Morbidellim, který letos dokázal zvítězit. Morbidelli vyhrál čtyřikrát a Márquez jednou (v Jerezu). Ze třetí pozice se do italského závodu vydá Mattia Pasini, který zatím stále čeká na své první podium v kategorii Moto2. Pasini byl na stupních vítězů naposledy v roce 2009 v Misanu, tehdy jezdil v kategorii 250 ccm. Jeho poslední vítězství se datuje do téhož roku, kdy vyhrál závod dvěstěpadesátek v Mugellu.

Druhou řadu otvírá Thomas Lüthi. Švýcar na nejrychlejšího Morbidelliho ztratil 0,366 s. Pátý v pořadí je Takaaki Nakagami. Japonec je posledním jezdcem, který se vešel do ztráty 0,5 s na vítěze kvalifikace. Šestý Luca Marini již zaostává o 0,613 s.

Na sedmé místo se kvalifikoval nováček Jorge Navarro. Španělovi budou ve třetí řadě dělat společnost Ital Lorenzo Baldassarri a Portugalec Miguel Oliveira.

Moto2: Morbidelli vítězí počtvrté v letošní sezóně

Elitní desítku uzavírá Simone Corsi. Spolu s ním se ve čtvrté řadě objeví i Remy Gardner a Danny Kent. Posledně zmíněný je náhradníkem za zraněného Ikera Lecuonu. Kent před časem opustil tým Kiefer Racing, před dvěma týdny jel na divokou kartu v Moto3 a nyní jede jako náhradník. Lecuona si v Le Mans zlomil klíční kost poté, co vrazil do motocyklu Alexe Márqueze, který před ním upadl.

Po komplikovaném zranění předloktí se vrací Brad Binder. Loňský šampion třídy Moto3 si při listopadových testech zranil předloktí. Před sezónou absolvoval dvě operace, ale zranění jej stále trápilo. Po závodě v Argentině absolvoval ještě jednu operaci a nyní je zpátky. V dnešní kvalifikaci obsadil čtyřiadvacáté místo.

Závod Moto2 začíná v neděli ve 12:20.