Moto2: I přes bolavý kotník se zítra postaví na pole position Pol Espargaró

Pol Espargaro se rychle zotavil ze svého dopoledního pádu a vybojoval pole position pro zítřejší závod. Spolu s ním se do první řady postaví Marc Márquez a Andrea Iannone.

Po značnou část kvalifikace se v čele držel Marc Màrquez. Až v úplném závěru se podařilo Espargarovi zajet čas 1:52,389s, jenž ho posunul na první místo. Po dopoledním pádu sice Polycciovi hrozilo, že kvalifikaci nestihne, ale nakonec ji stihl a ani bolavý kotník mu nezabránil vybojovat pole position. Marc Màrquez se tedy nakonec musel smířit až s druhou příčkou.

Dva španělské závodníky v první řadě doplní Ital Andrea Iannone, který zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Na třetí místo se Iannone posunul poté, co byl penalizován Johann Zarco. Zarco byl shledán vinným za dopolední kolizi s Espargarem, čímž si vysloužil penalizaci v podobě odsunutí o patnáct míst na startovním roštu. Tím pádem odstartuje Zarco až jako osmnáctý a neužije si postavení v první řadě, které mohlo být jeho nejlepším kvalifikačním umístěním ve třídě Moto2.

Do druhé řady se kvalifikovali Alex de Angelis a Thomas Lüthi. Vlivem odsunutí Zarca, se do druhé řady vejde i Bradley Smith, který ve svém posledním ostrém kole havaroval.

Top ten doplňují Scott Redding, Esteve Rabat, Takaaki Nakagami a loňský mistr světa nejslabší kubatury – Nicolas Terol.

Během kvalifikace se událo i několik incidentů, při kterých se naštěstí nikdo z jezdců vážně nezranil. Upadl Xavier Simeon, Simone Corsi a Mike di Meglio. Pád zaznamenal i Mika Kallio, který v minulém závodě vystoupil na pódium. Do zítřejšího závodu však Mika odstartuje až z dvaadvacáté pozice.