Moto2: Kvalifikaci v Kataru ovládl Folger

Do první řady se v Kataru kvalifikovali Němec Jonas Folger, Brit Sam Lowes a Španěl Alex Rins.

Jonas Folger v dnešní kvalifikaci zajel čas 1:59,052 a zajistil si tak start z pole position do zítřejšího závodu. Jen 72 tisícin vteřiny skončil za Němcem Brit Sam Lowes. Do první řady se navzdory pádu kvalifikoval i Alex Rins se ztrátou tří desetin na Folgera.

Druhou řadu otvírá úřadující šampion prostřední kubatury – Francouz Johann Zarco. Vedle šampiona se seřadí Franco Morbidelli a bývalý šampion třídy Moto3 – Sandro Cortese.

Lorenzo Baldassarri zajel sedmý čas, čímž se probojoval do třetí řady. Osmé místo obsadil Marcel Schrötter. Z deváté pozice se do závodu vydá Japonec Takaaki Nakagami.

Elitní desítku uzavírá mistr světa třídy 125 ccm z roku 2005 – Švýcar Thomas Lüthi. Spolu se Švýcarem budou ve čtvrté řadě stát i aktuální šampion Moto3 Danny Kent a Axel Pons.

Kromě Alexe Rinse skončil na zemi i Mattia Pasini, který se po roční pauze vrací do mistrovství světa. V závěru kvalifikace upadl i Lorenzo Baldassarri. Ital musel být převezen sanitkou do zdravotního střediska na okruhu. Dle posledních zpráv má jezdec pravděpodobně vykloubené rameno.

Dlouho zůstával bez času Baldassarriho kolega Luca Marini, ale nakonec vyjel a skončil šestadvacátý. Marini upadl hned v úvodu kvalifikace současně s Ratthaparkem Wilairotem.