Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Stefano Manzi a Augusto Fernandez se zranili v Argentině, takže budou muset vynechat závod v Austinu. Nicolo Bulega podstoupil operaci předloktí z důvodu tzv. kompartment syndromu. Ani on v Austinu nepojede.
Moto2: Manzi, Bulega a Fernandez vynechají závod v Austinu

Augusto Fernandez měl v Argentině těžký pád, při němž si zlomil ruku. Minulé úterý byl úspěšně operován v Barceloně. Jezdec sice doufal v zázrak, že by mohl jet v Austinu, ale nakonec se nestačí včas uzdravit. Místo něj u týmu Sita Ponse pojede zkušený Ital  Mattia Pasini.

Stefano Manzi v pátek v Argentině oslavil dvacáté narozeniny, ale nedělní závod pro něj nedopadl vůbec dobře. Ital skončil na zemi hned v úvodu, navíc se jednalo o dost nepříjemný pád, při němž se jezdec zranil. Po návratu do Evropy další vyšetření odhalilo, že si jezdec zlomil člunkovou kost pravé ruky. Minulé úterý byl jezdec úspěšně operován. Pro závod v Austinu ovšem nebude v pořádku. Místo něj pojede osmnáctiletý jezdec Gabriele Ruiu.

Moto2: Závod v Argentině 2019 

Moto2: Závod v Argentině 2019 

Nicolo Bulega musel v Argentině předčasně odstoupit ze závodu kvůli silným bolestem pravé ruky. Po závodě pak podstoupil vyšetření a přišlo se na to, že se jedná o tzv. kompartment syndrom. Tento problém bývá u motocyklových závodníků hodně častý. Bulega dnes podstoupil operaci, takže ani on v Austinu nepojede. Bulegu nikdo nahrazovat nebude. Luca Marini tak bude jediným jezdcem týmu Sky Racing VR46 ve třídě Moto2.

Zdroj: motogp.com, foto: Pons racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz