Moto2: Marc Màrquez v kvalifikaci porazil zatím suverénního Espargara

První místo na startu zítřejšího závodu obsadí Marc Márquez. Spolu s ním bude stát v první řadě i vítěz všech volných tréninků Pol Espargaro a také Andrea Iannone.

Pol Espargaro dominoval všem volným tréninkům. Přemožitele našel až v kvalifikaci. Tím přemožitelem se stal vedoucí muž šampionátu – Marc Màrquez, který si tak pro zítřejší závod zajistil start z prvního místa. Ke konci kvalifikace však Marc Màrquez skončil ve štěrku. Pol Espargaro zaostal za Màrquezem o necelých pět desetin vteřiny. Třetím a zároveň posledním jezdcem v první řadě startovního roštu se tentokrát stal Ital Andrea Iannone.

Švýcar Randy Krummenacher se zpočátku pokoušel probojovat do první řady, ale nakonec se musel spokojit se čtvrtou příčkou. V druhé řadě bude s Krummenacherem stát i jeho krajan Dominique Aegerter a Ital Simone Corsi.

Sedmé místo a tím pádem až třetí řada je pro Scotta Reddinga (vzhledem k jeho běžným kvalifikačním výkonům) určitě zklamáním. Kromě Reddinga bude ze třetí řady startovat i další Brit. Tím nebude nikdo jiný než Bradley Smith, pro kterého osmé místo také nebude úplně podle jeho očekávání. Jako devátý vyrazí do závodu Alex de Angelis ze San Marina.

Nepříliš dobrý kvalifikační výsledek měl i jeden z možných adeptů na titul – Thomas Lüthi, který je v průběžném pořadí šampionátu na třetím místě. Lüthi tedy bude doufat ve zlepšení svého výkonu.

Dnešní kvalifikace byla poměrně bohatá na incidenty. Kromě Marca Màrqueze upadli i Julián Simon, Claudio Corti, Max Neukirchner a Johan Zarco, pro kterého to byl dnes už druhý pád. Týmoví kolegové Anthony West a Elena Rosell měli dramatický incident, když West upadl a Elena Rosell se mu vyhýbala. Žádný z jezdců se však při pádech nezranil.