Moto2: Niccolo Canepa je novým jezdcem týmu Scot Racing

Ital se bude podílet na vývoji jejich vlastního prototypu.
Klepněte pro větší obrázekTým Scot Racing, který ve čtvrtlitrech získal v letošním roce mistrovský titul s japonským závodníkem Hiroshi Aoyamou oznámil, že v roce 2010 pojede v nové kubatuře Moto2 s Niccolo Canepou. Jednadvacetiletý Ital uplynulou sezonu absolvoval v MotoGP a nyní bude sedlat 600ccm prototyp Scot Racingu.

„Jsem naprosto nadšený smlouvou, kterou jsme podepsali,“ uvedl Niccolo Canepa. „Rovněž jsem rád za to, že budu mít příležitost hrát kreativní roli v týmu, který předvedl ohromný potenciál a výsledky v této sezoně i v minulosti.“

Majitel týmu Cirano Mularoni k podpisu smlouvy s Canepou uvedl: „Jsme rádi, že je Niccolo s námi. Požádali jsme ho, aby se ke Scot Racingu připojil, protože je rychlý, konkurenceschopný a i když je stále velmi mladý je už velmi zkušeným jezdcem.

„Letos závodil v MotoGP a ve stejné třídě působil v předchozích sezonách jako testovací jezdec. Podle našeho názoru je to ten správný muž pro zcela novou kubaturu a tým jakým je ten náš. Navrhli jsme náš vlastní motocykl, který máme v plánu dál rozvíjet den po dni, závod po závodu. Jsme přesvědčeni, že společně dokážeme odvést skvělou práci,“ řekl závěrem Mularoni.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz