Moto2: Nieto možná už letos pojede celý šampionát CEV

Španěl podepsal spolupráci s týmem L 'Oreal LaGlisse.
Bývalý jezdec čtvrtlitrové kubatury a vicemistr světa Fonsi Nieto se připravuje na novou roli jezdce v kategorii Moto2. Podepsal totiž smlouvu s týmem L 'Oreal LaGlisse k testování jejich motocyklu, ale je docela možné, že s ním už letos pojede španělský šampionát CEV, seriál závodů silničních motocyklů.

Čtyřdobý motocykl postavený švýcarským Eskil Sutterem Nieto poprvé vyzkouší na madridském okruhu v Jarmě, kde zejména prověří jeho kompletní funkčnost a teprve až potom bude následovat veřejný test ve Valencii.

Šéf týmu L 'Oreal LaGlisse Jaime Fernandez-Aviles vyjádřil své nadšení po podpisu smlouvy se zkušeným borcem z rodiny Nietů, když prohlásil: „Fonsi je velmi výrazný jezdec a bude nepostradatelným vzhledem k vývoji našeho motocyklu. Nevylučujeme, že by mohl v letošním roce závodit v celém mistrovství CEV.“

Fonsi Nieto působil od roku 2005 v mistrovství Superbike. Kromě toho jel jako záskok za Oliviera Jacqua na Kawasaki v závodě Velké ceny Francie v roce 2007. Svůj titul vicemistra světa čtvrtlitrové kategorie v mistrovství světa silničních motocyklů si zajistil v roce 2002, když na tehdy prvního Marca Melandriho ztratil sedmapadesát bodů.

Pro Fonsi Nieta je to tak skvělá příležitost připravit se na novou třídu v motocyklovém šampionátu a když v roce 2011 Moto2 nahradí dnešní dvoutaktní čtvrtlitry, může se pokusit navázat na výkon z roku 2002 a dovést svou cestu za titulem do vítězného konce.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz