Moto2: Nový tým Italtrans STR v Moto2

V roce 2010 pojedou s Roberto Rolfem a Robertino Pietrim.
Společnost Italtrans začátkem týdne oznámila, že ve spolupráci s STR (Sprint Technology Racing) vstupuje do mistrovství světa silničních motocyklů a v roce 2010 pojede v třídě Moto2 jako tým Italtrans STR s jezdci Roberto Rolfem a Robertino Pietrim.

Nový tým v kubatuře Moto2 povede Luigi Pansera a Massimo Biagini, jenž dříve spolupracoval například s Carlosem Lavadem, Raymondem Rochem, Randy Mamolou, Eddie Lawsonem nebo v poslední době s Casey Stonerem a Roberto Locatellim.

Devětadvacetiletý Ital Roberto Rolfo patří mezi velmi zkušené jezdce. V roce 2003 ve čtvrtlitrech získal titul vicemistra světa a zkušenosti má i z top kubatury MotoGP. V příštím roce tak může všechny své znalosti využít v Moto2, kde bude závodit na stroji od firmy Suter Racing.

„Jsem velmi rád, že se vracím zpátky do světového šampionátu a hlavně, že to bude právě v Moto2,“ uvedl Roberto Rolfo. „To bylo mým cílem a nyní jsem velmi motivovaný, protože jsem zpátky ve hře, kde budu usilovat o dobré výsledky.“

Druhým jezdec týmu Italtrans STR je Robertino Pietri z Venezuely a v letošním roce závodil v šampionátu AMA Pro Daytona SportBike. Oba jezdci si 600ccm motocykl Moto2 vyzkoušejí už během prosincového testu ve Španělsku.

„Pro mě to je obrovská příležitost,“ řekl Robertino Pietri. „Jsem rád za tuto šanci a věřím, že tým bude úspěšný. Budu stoprocentně připravený, abych měl skvělou sezonu ve světovém šampionátu silničních motocyklů.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz