Moto2: Opožděný dárek k narozeninám si dal Zarco - v Německu vítězí

Po závěrečném boji s Folgerem se z výhry raduje Zarco. Folger se musel smířit s druhým místem. Jako třetí dojel Julian Simon, který byl v cíli velmi dojat.
Moto2: Opožděný dárek k narozeninám si dal Zarco - v Německu vítězí

Jako první se do závodu na Sachsenringu vydával Takaaki Nakagami, ale po startu se vedení ujal Johann Zarco, který včera oslavil šestadvacáté narozeniny. Na druhé místo se zařadil Alex Rins, ale o několik zatáček později již bylo všechno jinak. Na první místo poskočil Nakagami, Rins zůstal druhý a Zarco se propadl až na třetí místo. O čtvrtou příčku bojovali dva Němci – Folger a Schrötter, kteří byli těsně za Zarcem, ale to nemělo dlouhého trvání, protože Folger překonal svého budoucího kolegu v týmu Tech 3 v MotoGP – Zarca. A Francouzův problém pokračoval – jezdec klesl až za Schröttera.

Moto2: Nakagami obsadil první místo v kvalifikaci před oslavencem Zarcem

Moto2: Nakagami obsadil první místo v kvalifikaci před oslavencem Zarcem

Penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou si za předčasný start vysloužil Ratthapark Wilairot.

Daleko nedojel Portugalec Miguel Oliveira. Jezdec, který si loni na Sachsenringu zlomil ruku, tentokrát naštěstí upadl bez následků.

Brzy po Oliveirovi skončil v kačírku i domácí Marcel Schrötter. Němec byl po nehodě dost rozzloben, ale zdráv.

Dobré tempo měl Alex Márquez, který se po pádu Schröttera posunul na páté místo a navíc útočil na Zarca. Mladý Márquez nedlouho před tím zajel nejrychlejší kolo dosavadního průběhu závodu.

Čtyřiadvacet okruhů před závěrem upadl Xavi Vierge a následně i Simone Corsi. A pádům bohužel nebyl konec – z vedení upadl Nakagami. Jezdec se sice ještě rozjel, ale ztratil hodně času. Do vedení se tak dostal Alex Rins. Na druhé místo se tím pádem dostal domácí Folger. Zarco byl v té době čtvrtý. Márquez byl těsně za ním, ale pak se mu zavlnil motocykl a Španěl se propadl na páté místo za svého týmového kolegu. Podobný moment pak měl Alex Rins na první pozici. To pomohlo Folgerovi, který se Rinsovi přiblížil a následně jej i předjel.  V čele se utvořila tříčlenná skupina. Těsně za Folgerem kroužili Rins a Zarco, kteří spolu bojují o titul. Další z jezdců, který je také v boji o titul – Sam Lowes – upadl. Naštěstí je v pořádku.

Moto2: Závod byl zastaven kvůli dešti, poprvé vítězí Nakagami

Moto2: Závod byl zastaven kvůli dešti, poprvé vítězí Nakagami

Dvacet kol před závěrem už byla vedoucí skupina pětičlenná. K Rinsovi, Folgerovi a Zarcovi se dostali i Morbidelli a Márquez. Rins se ovšem snažil svým pronásledovatelům uniknout a v této fázi závodu se mu to dařilo.

Xavier Simeon zajížděl velmi rychlá kola, ale nakonec skončil na zemi. Belgičan loni na Sachsenringu vyhrál, což už letos nezopakuje, ale naštěstí je aspoň v pořádku a dokonce se dokázal znovu rozjet – ovšem s velkou ztrátou.

Mezitím došlo ke změnám na předních místech. Na druhou příčku poskočil Zarco, na třetí Morbidelli, na čtvrtou Márquez a Folger klesl až na páté místo. Nebojovalo se však jen o místa na podiu. Bitvu sváděli například i dva Italové – Mattia Pasini a Luca Marini, ti se prali o sedmé místo.

Alex Márquez, který byl opět blízko svému prvnímu umístění na podiu v Moto2, opět upadl. Je v pořádku a vrátil se na trať, ale až na dvanáctém místě. V čele tak po Márquezově pádu zůstala jen trojice (Rins, Zarco a Morbidelli), protože Folger ztratil kontakt.

Třináct kol před závěrem předjel Morbidelli Zarca a následně se dostal až do vedení. Mezi Rinsem a Morbidellim došlo při předjíždění ke kontaktu. Rins klesl až na třetí místo, ale se Zarcem si brzy poradil.

O kolo později skončil na zemi Thomas Lüthi. Jezdec odešel po svých. Na trati zůstalo jen dvacet jezdců.

Morbidelli si mezitím budoval náskok a bojoval o své první vítězství kariéry.

Devět kol před cílem stále vedl Morbidelli a Rins byl druhý, ale Zarcovi se to evidentně nelíbilo a snažil se na Španěla útočit. Navíc se této dvojici přibližoval Jonas Folger. Zarcovi se podařilo Rinse předjet. A za nedlouho na Rinse zaútočil i Folger. Němec byl sice na chvíli úspěšný, ale Rins mu předjetí vrátil. Následně si opět pozice prohodili, když vtom spadl z vedoucí pozice Franco Morbidelli. Jezdec naštěstí zůstal nezraněn a jeho stroj nebyl až tak poškozen, takže Ital mohl pokračovat. Zařadil se na jedenácté místo za svého týmového kolegu Márqueze, který upadl o několik kol dříve.

Pádům bohužel ani tentokrát nebyl konec. Simeon absolvoval již druhý pád během tohoto závodu.

Pět kol před cílem vedl Johann Zarco, druhý byl Jonas Folger a poslední místo na provizorním podiu v té chvíli držel Rins.

Alex Márquez zůstane u týmu Marc VDS

Alex Márquez zůstane u týmu Marc VDS

Pád postihl i domácího Corteseho. Jezdec je v pořádku. Pád si pak zopakoval i Alex Márquez. Pro jezdce, který nedávno prodloužil smlouvu se svým týmem, to byl stejně jako v případě Simeona druhý pád. A druhý pád v tomto závodě brzy zaznamenal i Sam Lowes. A ani tím bohužel pády nekončili. Nehodu měl i Alex Rins. Španěl po nehodě vstal, ale evidentně se necítil dobře. Byla pro něj donesena nosítka, ale nakonec nabyla potřeba, jezdec byl odvezen na skútru.

Dvě kola před cílem si podruhé odzkoušel tvrdost asfaltu i Morbidelli. V závodě už zbývalo jen patnáct závodníků, takže již bylo jisté, že kdo dojede, bude bodovat.

Zarco přestupuje do MotoGP k týmu Tech 3

Zarco přestupuje do MotoGP k týmu Tech 3

V posledním kole se schylovalo k velkému boji o vítězství mezi Zarcem a Folgerem, ale ke zklamání domácích diváků si výhru nakonec ze Sachsenringu odvezl Johann Zarco. Folger skončil druhý. Na podium se podíval i Julian Simon. Dnešní výhra včerejšímu oslavenci hodně pomohla v cestě za obhajobou titulu, protože Rins a Lowes dnes upadli. Samozřejmě nechybělo ani Zarcovo tradiční oslavné salto vzad.

Na čtvrtém místě dorazil do cíle Mattia Pasini. Za Italem následovali jeho dva krajané – Lorenzo Baldassarri a Luca Marini. Jako sedmý do cíle dorazil Hafizh Syahrin. Nejlepší výsledek své dosavadní kariéry zajel osmý Jesko Raffin. Do desítky se vešli i Isaac Viňales a Aegerter.

GP Německa - Moto2, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Johann ZARCO Kalex 135 47'18,646
2 Jonas FOLGER Kalex 135 0,059
3 Julian SIMON Speed Up 134 20,433
4 Mattia PASINI Kalex 133,5 30,455
5 Lorenzo BALDASSARRI Kalex 133,5 31,771
6 Luca MARINI Kalex 133,4 34,201
7 Hafizh SYAHRIN Kalex 133 41,942
8 Jesko RAFFIN Kalex 132,7 47,955
9 Isaac VINALES Tech 3 132,6 49,759
10 Dominique AEGERTER Kalex 132,6 51,047
11 Takaaki NAKAGAMI Kalex 131,9 +1'05,386
12 Remy GARDNER Kalex 131,5 +1'13,865
13 Robin MULHAUSER Kalex 131,3 +1'19,545
14 Edgar PONS Kalex 130,8 +1'30,502
15 Sandro CORTESE Kalex 121,6 2 kola
Neklasifikováni    
  Alex RINS Kalex 134,8 3 kola
  Franco MORBIDELLI Kalex 133,3 3 kola
  Sam LOWES Kalex 131,6 4 kola
  Alex MARQUEZ Kalex 133,2 5 kol
  Xavier SIMEON Speed Up 130,7 7 kol
  Thomas LUTHI Kalex 133,1 12 kol
  Axel PONS Kalex 130,9 19 kol
  Ratthapark WILAIROT Kalex 126,8 21 kol
  Simone CORSI Speed Up 132,5 24 kol
  Xavi VIERGE Tech 3 130,2 24 kol
  Marcel SCHROTTER Kalex 132,4 25 kol
  Miguel OLIVEIRA Kalex 128,9 26 kol
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz