Moto2: Po tvrdém boji s Iannonem zvítězil Marc Márquez

Po velké ceně Nizozemska se na první místo na podiu postavil Marc Márquez, který si tím upevnil vedení v šampionátu. Spolu s ním byli na podiu i Iannone a Redding.

Start do dnešního závodu se nejlépe vydařil Aegerterovi a Iannonemu. Tentokrát se však start neobešel bez dramatických komplikací. Během prvního kola se srazil thajský pilot Rathapark Wilairot s Thomasem Lüthim. Wilairot se ještě dokázal vrátit zpět do závodu, Lüthi nikoliv, ale naštěstí se aspoň nezranil.

Smolně začal a zároveň i skončil závod pro dalšího z adeptů na titul mistra světa letošního ročníku. Kromě Lüthi upadl v prvním kole i Pol Espargaro, který krátce po startu ztratil zadní část svého motocyklu. Při pádu svůj stroj dost poškodil, takže už nemohl pokračovat. Naštěstí se ani Polycciovi nic nestalo.

Ve třetím kole závodu se ujal vedení Andrea Iannone. Následoval ho Dominique Aegerter, Scott Redding a pozdější vítěz závodu - Marc Márquez. Osmnáct kol před cílem se Redding dostal na druhé místo a chtěl pronásledovat Iannoneho, který měl v té době relativně slušný náskok. Následně se před Aegertera dostal i Marc Márquez.

Pak přišla další smůla týmu Pons, když upadl další z jejich jezdců – Axel Pons.

Když zbývalo do cíle čtrnáct kol, měl Iannone náskok už tři vteřiny. Za ním Scott Redding a Marc Márquez sváděli zajímavý boj o druhé místo. Tou dobou byl hodně rychlý Esteve Rabat, který se posunul na třetí místo a začal honit Márqueze. Mezitím se na čtvrté místo propracoval Alex de Angelis.

Deset kol před koncem havaroval Ital Simone Corsi, který měl závod dobře rozjetý. Následně odstoupil Damian Cudlin kvůli mechanickým potížím.

Šest kol před koncem závodu zahájil Marc Márquez stíhací jízdu. Mezera mezi ním a Iannonem se rychle zmenšovala. Do dobrého tempa se ve stejném kole dostal i Scott Redding a posunul se před Rabat na třetí místo.

Tři kola před cílem už se Márquez poprvé pokusil Iannoneho předjet, ale ten mu to hned vrátil. O kolo později se Marc snažil znovu, ale obdobně neúspěšně.  Při nájezdu do posledního kola se Marc dostal do vedení. Iannone se ještě snažil, bojoval statečně, ale po těžkém boji se nakonec musel spokojit s druhým místem.

Marc Márquez vyhrál a upevnil si svou vedoucí pozici. Nyní má celkem 127 bodů. Dnešním druhým místem se na průběžné druhé místo v celkové tabulce posunul Andrea Iannone, který zatím nasbíral 104 bodů. V pořadí naopak klesli dva jezdci, kteří upadli – Thomas Lüthi a Pol Espargaro. Na jejich kontě je shodně po šestadevadesáti bodech, přičemž Polyccio je třetí a Tom čtvrtý.