Moto2: Pol Espargaro si z Katalánska odváží vítězství

Na nejvyšší stupínek se po závodě vyšplhal Pol Espargaro. Na podium ho doprovodil jeho týmový kolega Esteve Rabat a také Thomas Lüthi.

Závodníci prostřední kubatury absolvovali třiadvacet kol na okruhu v Katalánsku.  Z první řady se do závodu pustili Pol Espargaro, Scott Redding a Esteve Rabat.

Ani prostřední kubatura se neobešla bez potíží v úvodu závodu. První kolo nedokončili Louis Rossi a Steven Odendaal. Upadl Toni Elías a několik jezdců vyjelo mimo trať.

Po většinu závodu se ve vedení držel Pol Espargaro. Jen na krátkou chvíli si prohodil pozici se svým týmovým kolegou Rabatem. Po nevydařené kvalifikaci se prodral vpřed Thomas Lüthi. Podařilo se mu dostat až na třetí místo, které udržel do cíle.

Dnešní závod se bohužel vyznačoval i velkým „odpadem“ jezdců. Nedokončilo jedenáct závodníků. Kromě (již zmíněných) tří závodníků (Elías, Rossi, Odendaal) se jedná i o Simeona, de Angelise, Corteseho, Sucipta, Schrottera, Torrese, Westa a Wilairota.

Z vítězství v závodě se nakonec radoval Pol Espargaro (zvaný Polyccio). Druhou pozici vybojoval Espargarův týmový kolega Esteve Rabat a na nejnižší stupínek vystoupil Thomas Lüthi, který stanul na podiu poprvé od loňského závodu v Brně. Thomas se potýkal se zraněním z předsezónních testů, které ho vyřadilo z úvodu šampionátu, a následně se musel postupně dostávat do formy.

Bramborovou medaili dnes vybojoval Scott Redding. Japonec Takaaki Nakagami obsadil páté místo. Jako šestý dojel Randy Krummenacher a sedmý skončil Johann Zarco. Elitní desítku uzavřeli Dominique Aegerter, Mika Kallio a Simone Corsi, kteří v průběhu závodu bojovali spolu s dnes jedenáctým Pasinim.

Přestože dnes skončil až čtvrtý, Scott Redding se stále drží v čele průběžného hodnocení šampionátu. Na druhé místo postoupil Pol Espargaro, ten však na Reddinga ztrácí 35 bodů.