Moto2: Pol Espargaro uzavřel svůj úspěšný víkend vítězstvím

S relativně pohodlným náskokem zvítězil Pol Espargaro. O zbylá dvě místa na podiu tvrdě bojovali Scott Redding a Marc Marquez. Úspěšnější byl Redding, Marquez až třetí.

Jak už ve Velké Británii bývá tradicí, začali jako první závodit jezdci prostřední kubatury. Závod byl vyhlášen jako suchý. Nejlépe do něj odstartovali dva domácí jezdci – Bradley Smith a Scott Redding. Vytvořili si však jen malý náskok a bojovali spolu, takže je brzy dojel Pol Espargaro. Ve druhém kole závodu se Smith propadl až na průběžné páté místo. Redding se mezitím pokoušel trochu ujet svým pronásledovatelům, ale nepodařilo se mu to.

Ve druhém kole závodu upadl Johann Zarco a už se nedokázal vrátit zpět do závodu. Tento závod nebyl poznamenán velkým počtem pádů, dokonce i start se obešel bez větších kolizí. Kromě Zarca pak upadl už jen Axel Pons v době, kdy zbývalo do cíle deset kol.

Ve chvíli, kdy jezdcům zbývalo ujet ještě šestnáct kol, se na čele vytvořila skupina sedmi jezdců, kteří chtěli bojovat o podium.

Patnáct kol před cílem byl Andrea Iannone trochu široký, ale příliš neztratil a pokračoval čtvrtý. Krátce také bojoval se Simonem Corsim.  Pak Iannone trochu ujel, ale několik málo kol před koncem se oba Italové opět setkali a znovu spolu ostře bojovali, ale k žádnému kontaktu mezi nimi nedošlo. Nakonec se Iannonemu podařilo definitivně ujet a vybojovat celkové čtvrté místo před Simonem Corsim.

Co se týče jezdců, kteří spolu bojovali o vedení v závodě, Redding a Espargaro se čtrnáct kol před cílem pokoušeli ujet pěti jezdcům, kteří je bezprostředně následovali. Jedenáct kol před cílem Espargaro předjel Reddinga. O kolo později se Redding propadl až na třetí místo za Iannoneho.

Devět kol před cílem se vedoucí skupinka začala trhat. Jezdci tou dobou jeli v pořadí Espargaro, Iannone, Redding, Márquez a Corsi. Smith a Corti už přestávali stačit tempu prvních pěti jezdců. Espargarovi už se konečně podařilo trochu poodjet ostatním. Osm kol před koncem už měl Espargaro náskok skoro 0,8s.

Ve stejném kole předjel Márquez Reddinga, ale Redding za ním zůstal v těsném závěsu. O dvě kola později se Redding vrátil na druhé místo před Márqueze. V čele se držel Espargaro, za ním jela dvojice Redding a Márquez a za nimi jela druhá dvojce ve složení Iannone a Corsi. Následně Márquez opět předjel Reddinga, ale ten mu to ihned vrátil. Dvojice Márquez a Redding spolu bojovala až do cíle. Boj to byl velice ostrý, ke kolizi bylo mnohdy blízko, ale naštěstí se mezi nimi nic zlého nestalo. Touha Reddinga po domácím úspěchu byla natolik silná, že nakonec těsně vybojoval druhé místo před Márquezem.

Mezitím relativně v klidu dojel na prvním místě Pol Espargaro, který tak skvěle uzavřel svůj úspěšný víkend. Překonán byl jen Márquezem ve warm upu, ale jinak se celý víkend držel v čele.

Naopak Lüthimu tento víkend příliš nevyšel. Dnes dojel až osmý. V průběžném pořadí šampionátu klesl Thomas z prvního až na třetí místo. Má 96 bodů. Stejný počet bodů má i Pol Espargaro, který se tak posunul na druhé místo. Do čela se dnešním třetím místem v závodě dostal Marc Márquez, který má nyní na kontě 102 bodů.