Moto2: Pole position v Británii vybojoval Márquez

Alex Márquez vybojoval svou třetí pole position letošního roku. Druhé místo obsadil Jorge Navarro a třetí skončil Augusto Fernandez.

Potřetí v letošním roce to bude Alex Márquez, kdo se vydá do závodu z prvního místa. Spolu s vedoucímu mužem šampionátu vyjedou z první řady i Jorge Navarro a Augusto Fernandez.

Druhou řadu otvírá Remy Gardner. Márquezův týmový kolega Xavi Vierge se do závodu pustí z páté pozice. Luca Marini se kvalifikoval na šesté místo.

Posledním, kdo se vešel do půl vteřiny ztráty na vítěze kvalifikace je Tetsuta Nagashima na sedmé pozici. Brad Binder byl jedním z jezdců, kteří postoupili z první kvalifikace a nakonec skončil osmý. Deváté místo vybojoval Sam Lowes.

Moto2: Binder si k narozeninám daroval vítězství

Elitní desítku uzavřel Fabio di Giannantonio. Itala do čtvrté řady doprovodí jeho krajan Nicolo Bulega a také Švýcar Thomas Lüthi, který to měl v kvalifikaci s pádem. Jezdec by však měl být v pořádku.

Závod nejslabší kubatury startuje v neděli v 15:30, tedy až po závodě královské kubatury.