Moto2 před britskou Grand Prix

Lídrem kubatury Moto2 je v této fázi s poměrně vysokým náskokem Stefan Bradl, vítěz závodu v Barceloně, jemuž se od začátku sezony daří a to zejména v kvalifikacích, kde je do této chvíle neporazitelný.
Moto2 před britskou Grand Prix

Šestý podnik sezony bude dalším pokračování napínavé podívané na čtyřicítku jezdců, kteří v každém závodu na dráze odevzdávají maximum a proto jsou tyto závody tak divácky atraktivní. Nicméně závodění někdy až na hranici možností přináší nečekané situaci, pády a zranění.

V Barceloně doplatil na jezdeckou chybu jednoho ze svých soupeřů Julián Simón (Mapfre Aspar Moto2). Španěl jel na druhém místě za Stefanem Bradlem a byl v pozici, kdy měl prostor zaútočit na vedoucí pozici, ale v nájezdu do jedenácté zatáčky přecenil své síly Kenan Sofuoglu (Technomag CIP) a do Simóna narazil. Výsledkem je zlomenina holenní a lýtkové kosti, kterou Španělovi operativně dávali dohromady v pondělí a náročný zákrok trval přes tři hodiny.

Stefan Bradl (Viessman Kiefer Racing) má náskok čtyřicet tři bodů před druhým Italem Simonem Corsim (Ioda Racing Project), což mu dává potřebnou jistotu a možnost v každém dalším závodu už tolik neriskovat. Naopak jeho soupeřům, pokud mají v úmyslu jeho vysoký náskok vymazat, nezbývá nic jiného než zvolit útočnou taktiku.

Na třetím místě je Andrea Iannone (Speed Master), kterému se v Barceloně moc nedařilo, protože do závodu startoval až z dvaadvacáté pozice a navíc se po startu propadl až na poslední místo. Opět předvedl svůj vysoký potenciál, když dokázal cílem projet na poslední bodované pozici, ale jinak to bylo víc zklamání než úspěch. Tím, že nebodoval Simón, Iannonemu stačil jeden bod k tomu, aby se v průběžném hodnocení dostal před Španěla. Uvidíme v Británii, ale u Speed Masteru mají evidentně problémy v kvalifikacích a to řekněme dost velké.

Klepněte pro větší obrázekJulián Simón (Mapfre Aspar Moto2) je čtvrtý, ale jak už jsme si řekli, nyní leží v nemocnici a čeká na den, kdy mu umožní zahájit rehabilitaci. V této chvíli probíhá ta nejintenzivnější část sezony a zranění Španěla více méně posunulo mimo šance bojovat o letošní titul mistra světa. Loni měl podobné zranění Randy De Puniet a trvalo mu měsíc než se vrátil na závodní dráhu a to samozřejmě nebyl stoprocentně fit.

Juki Takahaši (Gresini Racing Moto2) neměl v Katalánsku svůj den, pokud se díváme na výsledek, ale při pohledu na jeho nehodu s Thomasem Lüthim (na fotografii) je třeba říct, že měl pořádnou dávku štěstí. Předním jedoucího Švýcara vyhodil jeho motocykl ze sedla, ale Lüthi se ho nechtěl pustit, protože měl kolem sebe plno dalších závodníků. Nicméně Takahaši se mu nestačil vyhnout a oba spadli tak nešťastně, že zůstali na dráze a bylo velké štěstí, že nikdo do nich nenarazil. Takahašimu tím skončila slibně rozjetá série dvou umístění na stupních vítězů a možnost se posunout na třetí nebo dokonce druhé místo. Před cestou do Británie je pátý a na druhého Corsiho ztrácí dvanáct bodů.

Stejnou ztrátu má také Thomas Lüthi, který nyní figuruje na šesté pozici, Marc Márquez (Catalunya Caixa Repsol) už je sedmý, osmá pozice patří Alexi De Angelisovi (JiR Moto2), devátá Aleixi Espargarovi (Pons HP 40) a první desítku uzavírá Bradley Smith (Tech 3 Racing).

V pěti úvodních závodech bodovalo celkem třicet závodníků a jen tři z nich dokázali dojet na bodech v každém z nich. V hodnocení výrobců je prozatím nejlepší Suter, na druhém místě je Kalex a třetí příčka patří FTR.

Výsledek závodu Velké ceny Velké Británie z roku 2010 (prvních patnáct) – Moto2:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas/ ztráta
1 Jules CLUZEL FRA Forward Racing Suter 162.1 39'19.472
2 Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 162.1 +0.057
3 Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team Suter 162.1 +0.322
4 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Suter 162.1 +0.520
5 Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 161.7 +5.271
6 Shoya TOMIZAWA JPN Technomag-CIP Suter 161.7 +5.377
7 Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team Suter 161.7 +5.484
8 Xavier SIMEON BEL Holiday Gym G22 Moriwaki 161.7 +5.709
9 Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP Suter 161.4 +10.240
10 Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 Moriwaki 161.4 +10.411
11 Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 161.4 +10.701
12 Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up Speed Up 161.4 +10.741
13 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 161.3 +10.959
14 Arne TODE GER Racing Team Germany Suter 161.0 +16.062
15 Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 161.0 +16.161

11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz