Moto2: Prvním nešpanělským vítězem letošní sezóny se stal Scott Redding

Závod byl předčasně ukončen kvůli dešti. První vítězství v Moto2 dnes získal Scott Redding. Spolu s ním se na pódium postavil i jeho týmový kolega Mika Kallio a Belgičan Xavier Simeon.

Jezdci třídy Moto2 měli původně odjet 26 kol, ale ve čtyřiadvacátém kole byl závod zastaven kvůli dešti.

Z prvního místa na startu GP Francie vyrážel Japonec Takaaki Nakagami a byl to právě tento jezdec, kdo se po startu ujal vedení. Za něj se zařadili Pol Espargaro, Johann Zarco, Esteve Rabat a Dominique Aegerter. Během prvního kola se do čela dostal Pol Espargaro a Rabat předjel Zarca. Ve třetím kole se vrátil do vedení Takaaki Nakagami a začal si budovat náskok.

Naděje na dobré umístění brzy pohasla v případě Espargara a Rabata, kteří upadli současně ve stejné zatáčce. Oba Španělé se zvedli a pokračovali v závodě, ale na body nedosáhl ani jeden z nich.

Krátce po Espargarovi a Rabatovi skončil v kačírku i jejich krajan Jordi Torres a následně upadl i Švýcar Thomas Lüthi.

V sedmém kole závodu bylo pořadí na prvních pěti místech následující: Nakagami, Zarco, Simeon, Redding a Aegerter. Takaaki Nakagami ovšem z prvního místa upadl a už se mu nepodařilo pokračovat. Naštěstí se mu aspoň nic nestalo. Johann Zarco se rázem dostal do vedení v domácím závodě. Za něj se posunul Redding a třetí byl Simeon.

Zarco se ovšem ve vedení příliš neohřál, brzy se kolem něj přehnal Redding. Vpřed se neposouval jen Redding, ale i jeho týmový kolega – Mika Kallio – ten překonal Simeona a následně i Zarca. Tím pádem se posunul na druhé místo za Reddinga. Johann Zarco naopak ztrácel jednu pozici za druhou. Během chvíle klesl z druhého místa na páté. Nejprve se před něj dostal Kallio, pak Simeon a nakonec Aegerter.

Těsně před zastavením závodu se před Kallia dostal Simeon, ale Kallio nakonec nemusel smutnit, protože po zastavení závodu platí výsledky z konce 22. kola, kdy byl Kallio druhý.

Z vítězství se nakonec radoval Scott Redding, který se tak stal prvním nešpanělským vítězem letošní sezóny a zároveň letošním celkově čtvrtým vítězem. Žádnému jezdci se letos ve třídě Moto2 ještě nepodařilo vyhrát dvakrát. (V prvním závodě zvítězil Espargaro, v druhém Terol, ve třetím Rabat a ve čtvrtém Redding.)

Druhý dnes skončil Mika Kallio a na podium vystoupil i Xavier Simeon. Těsně pod stupni vítězů skončil Dominique Aegerter. Pátý dojel domácí Johann Zarco. Jako šestý projel cílem Mattia Pasini, za nímž následoval druhý z domácích jezdců – Mike di Meglio. Do první desítky se ještě vešli Julian Simon, Anthony West a Alex de Angelis. Zbylé body si rozebrali Krummenacher, Corsi, Cortese, Schrotter a L. Rossi.