Moto2 slibuje napínavou podívanou

V kubatuře šestistovek je vše otevřené. Marc Márquez ztrácí na vedoucího Stefana Bradla jen šest bodů a o víkendu to bude zejména o tom, zda Němec dokáže odolat tlaku letošního nováčka střední kubatury.
Moto2 slibuje napínavou podívanou

Závody Moto2 patří mezi vysoce atraktivní, jezdci tam jeden druhého nešetří, v každém kole vidíme jedno předjetí za druhým a právě tato kubatura závěr šampionátu ještě pěkně zdramatizuje. Velkou měrou se o to zasloužil Marc Márquez (Catalunya Caixa Repsol), který po úvodních třech Grand Prix, kde vůbec nebodoval, zabral vítězstvím v Le Mans a od té doby stahuje mílovými kroky náskok lídra šampionátu Stefana Bradla (Viessmann Kiefer Racing).

Pokud Márquez nastavené tempo udrží, může už tento japonský víkend převzít vedení v šampionátu. V případě Stefana Bradla to vypadá, že mu snad docházejí síly nebo má prostě smůlu. V příštím roce měl přestoupit do královské kubatury, ale nastaly problémy s finanční stránkou celého projektu a vypadá to, že Němec zůstane dál v Moto2. Nicméně, kdyby letos titul vyhrál, určitě by mu to otevřelo mnohé dveře v cestě do vysněné MotoGP. V Aragónsku mu život zkomplikovala zadní pneumatika, cílem projel osmý a s takovou prostě Márqueze za zády neudrží.

Oba výše jmenovaní jezdci jsou také jediní, kteří v této chvíli mají nad dvě stě bodů. Třetí Andrea Iannone (Speed Master) jich dosud získal sto třicet dva a to na vedení představuje ztrátu osmdesát devět bodů. Do konce sezony jich můžou jezdci získat rovnou stovku, ale to je už jen v rovině teorie. Iannone se nyní bude muset soustředit na bitvu o třetí místo, což nebude vůbec jednoduchá záležitost.

O třetí místo má šanci bojovat hned pět jezdců. Mimo třetího Iannoneho je to čtvrtý Alex De Angelis (JiR Moto2), pátý Simone Corsi (Ioda Racing Project), šestý Bradley Smith (Tech 3 Racing) a sedmý Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2). Švýcar teď na třetí příčku ztrácí dvacet sedm bodů, ale třeba De Angelis jen deset.

V Moto2 lze v jediném závodu hodně získat, ale také ztratit. O čemž se letos přesvědčil Julián Simón (Mapfre Aspar Moto2), který v Katalánsku ne vlastní vinou havaroval, zlomil si přitom nohu, musel vynechat několik Grand Prix a po Aragónsku teď absolvoval další operaci. To znamená jediné a to, že do Japonska nepojede.

Po zranění se vrací turecký závodník Kenan Sofuoglu (Technomag-CIP) a Tomojoši Kojama, který Turka v Misanu a Aragónsku nahradil, absolvuje japonskou Grand Prix v pozici jezdce na divokou kartu s CIP a v barvách TSR. Bývalý jezdec 125ccm kubatury Takaaki Nakagami v Japonsku nahradí Claudia Cortiho u týmu ItalTrans STR.


11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz