Moto2: Startovní rošt postupně získává konkrétní podobu

Účast v premiérovém ročníku potvrdil Cluzel, Aegerter a Debise.

Startovní rošt nové kubatury Moto2 postupně získává konkrétní podobu, když své plány potvrdili další tři jezdci, kteří budou spolu s ostatními v roce 2010 tvořit početné závodní pole 600ccm motocyklových prototypů. Jedná se o Francouze Julese Cluzela, jeho krajana Valentina Debise a Švýcara Dominique Aegertera.

Jules Cluzel v uplynulé sezoně závodil v barvách italského týmu Matteoni Racing. V zahajovacím závodu v Kataru překvapivě obsadil druhou příčku, získal status nejlepšího jezdce na netovárním motocyklu a v celkovém hodnocení třídy do 250ccm obsadil dvanácté místo, když porazil Thajce Rathaparka Wilairota o jediný bod.

Francouz byl dlouho spojován s Tech 3 Moto2, ale nakonec se rozhodl pro tým Forward Racing, jenž už má ve světovém šampionátu své zkušenosti, protože v uplynulé sezoně absolvovali sedmnáct Grand Prix jako Hayate Racing spolu s Marcem Melandrim v královské kubatuře MotoGP.

Valentin Debise je dalším Francouzem, který má své zkušenost mezi čtvrtlitry a nyní se pokusí uspět v nové třídě Moto2, kde si mají být papírově všichni jezdci rovni. V uplynulé sezoně se s osmnácti body umístil na jednadvacátém místě a novou kapitolu své kariéry zahájí v příštím roce spolu s týmem WTR.

Švýcar Dominique Aegerter v nejnižší kubatuře mistrovství světa závodí od roku 2007. V letošním roce obsadil v třídě do 125ccm třinácté místo, což byl jeho zatím nejlepší výsledek a pro příští sezonu spojil síly s týmem Technomag – CIP, kde bude jezdit na stroji švýcarského výrobce Suter Racing Technology.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz